EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NİN16.YAŞI TÖRENLE KUTLANDI (Görüntülü Haber)

17 Mart 2006 tarihinde kurulan Giresun Üniversitesi, 16. Yaş Gününü Şehit Ömer Halisdemir Konferans Salonu’nda düzenlenen törenle kutladı.

 

Rektör Prof. Dr. Yılmaz Can tarafından Atatürk Anıtına çelenk sunumuyla başlayan törende, saygı duruşunun ardından, Devlet Konservatuarında görevli öğretim üyeleri tarafından kısa bir müzik programı yapıldı.
Daha sonra açılış konuşmasını yapan Rektör Can, öğrenci, akademik, idari personel durumu ile fiziki mekan ve imkanların geldiği nokta hakkında bilgiler verdi.GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NİN16.YAŞI TÖRENLE KUTLANDI (Görüntülü Haber)Can, Giresun üniversitesi bünyesinde 13 fakülte, 3 enstitü, 21 araştırma merkezi, 5 yüksekokul, 1 konservatuar, 13 meslek yüksekokulu bulunduğunu açıklayan Can, öğrencisi sayısının 25963, akademik personel sayısının 1126, idari personel sayısının 705 olduğunu söyledi.
Öğrencilerin ihtiyaçlarını ve beklentilerini karşılama noktasında, verilen eğitimin kalitesini nicelik ve nitelik olarak yükseltmek üzere, azami gayret içinde olduklarını, Giresun Üniversitesi’nin en çok tercih edilen üniversiteler arasında görmek için gece gündüz çalıştıklarını söyleyen Can,“Doğduğum, büyüdüğüm bu topraklara kalıcı izleri olacak hizmetler bırakmak için atandığım ilk günden bu yana gayret gösteriyorum” dedi.
Yılmaz Can, Tıp Fakültesi’ne bağlı Eğitim ve Araştırma Hastanesinin tam kapasite ile halkımıza hizmet verdiğini hatırlatan Rektörümüz, Aksu yerleşkesini sağlık kampüsü planladıklarını, morfoloji binasının inşaatının devam ettiğini, Diş Hekimliği Fakültesi ile Sağlık Bilimleri Fakültesi’nin de bu bölgeye alınacağını belirtti.
Can, Diş Hekimliği Fakültesine bu öğretim yılında 62 öğrencinin kayıt yaptırarak öğretim gördüğünü, uygulama hastanesinin de birkaç ay içinde hizmet vereceğini açıkladı.GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NİN16.YAŞI TÖRENLE KUTLANDI (Görüntülü Haber)Giresun Valisi Enver Ünlü ise konuşmasında, “Giresun Üniversitesi, 2006 yılından bu yana 16 yıl boyunca, gerek eğitim öğretimi, idari kadrosu ve eğitim altyapısı ile gerekse öğrencilerine sağladığı sosyal ve kültürel olarak olanaklarıyla, ülkemizdeki gelişmiş üniversiteler arasında yerini alma yolunda önemli adımlar atmıştır” ifadelerini kullandı.GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NİN16.YAŞI TÖRENLE KUTLANDI (Görüntülü Haber)YÖK üyesi Prof. Dr. Muammer Yaylalı, Giresun Milletvekili Kadir Aydın’ın konuşmalarıya süren tören programının sonunda Vali Ünlü ve Rektör Can tarafından 2019 yılından bu yana öğretim üyesi kadrolarına atanan yaklaşık 300 öğretim üyesine “profesörlük”, “doçentlik” ve “doktor öğretim üyesi” cübbeleri giydirildi.GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NİN16.YAŞI TÖRENLE KUTLANDI (Görüntülü Haber)GRÜ kuruluş yıldönümü törenlerine ayrıca; Karadeniz Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hamdullah Çuvalcı, Giresun Belediye Başkan Yardımcısı Hasan Yılmaz, Giresıun Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanı Tuğgeneral Nuh Köroğlu, Cumhuriyet Başsavcısı Serdar Durmuş ile birlikte, protokole dahil kurum ve kuruluşların il müdürleri, sivil toplum örgütü temsilcileri, basın ve yayın kuruluş temsilcileri ve öğrenci aileleri katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir