Giresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NİN TERCİH BAŞARISI

ÖSYS SONUÇLARINA GÖRE; YÜKSEK LİSANS İÇİN ÜNİVERSİTEMİZİ TERCİH EDENLERİN ORANI %98 OLDU,BU ORAN TÜRKİYE ORTALAMASININ ÜSTÜNDE….BU YIL 6 BİN 478 ÖĞRENCİ DAHA GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NDE EĞİTİM-ÖĞRETİM GÖRECEK…

Dün açıklanan 2013 ÖSYS Yerleştirme Sonuçlarına göre Giresun Üniversitesi’nin lisans programlarında doluluk oranı %98, ön lisans programlarında ise %73 olarak gerçekleşti.

2013-2014 Akademik yılı kontenjanı 8 bin 2 olan Giresun Üniversitesi’ni, tercih ederek yerleşen öğrenci sayısı 6 bin 478 olurken, genel doluluk oranı yüzde 81 olarak gerçekleşti.

Üniversiteden yapılan açıklamaya göre, Devlet üniversitelerinin lisans programlarının doluluk oranı yüzde 95.5 olarak gerçekleşirken, GRÜ'nün lisans programları doluluk oranı yüzde 98 olarak Türkiye ortalamasının üstüne çıktı. Açıklamada, “ilçelerde yer alan okulların 2. Öğretim önlisans programlarında yaşanan düşüş etkili olurken, ek kontenjanlarla eksiklerin önemli oranda dolması bekleniyor” denildi.

ATTAR: GELİŞME VE BÜYÜMEMİZ HIZLA DEVAM EDİYOR

2013 ÖSYS Yerleştirme sonuçlarını değerlendiren GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, sonuçlardan mutlu olduğunu belirtti. Attar, “Ülke genelinde Devlet Üniversiteleri lisans programları doluluk oranı yüzde 95.5 olarak gerçekleşirken, Üniversitemizin lisans programları doluluk oranı yüzde 98 olarak Türkiye ortalamasının üstüne çıkmıştır. Bu da sevindirici bir gelişmedir.

Giresun Üniversitesi olarak gelişim ve büyümemiz önceki yıllara göre hızla devam ederken yeni açmayı planladığımız geçerli ve tercih edilecek lisans ve önlisans programlarıyla da bu hızımıza ivme kazandırmaya devam edeceğiz” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir