Spor

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NE MADALYA GELDİ

Giresun Üniversitesi Yabancı Diller Yüksekokulu Müdür Vekili ve aynı zamanda Türkiye Yüzme Federasyonu Yönetim Kurulu Üyesi ve Giresun il temsilcisi Heves Bozbağ, Ordu da yapılan Türkiye Masterler Yüzme Yarışlarında iki Türkiye birinciliği ve bir Türkiye ikinciliği alarak büyük bir başarıya imza attı.

Yaklaşık 200 sporcu ve 30 kulübün katılımıyla 21/24 Mart 2014 tarihlerinde Ordu da gerçekleştirilen Türkiye Masterlar Bahar Kupası yüzme yarışlarına Giresun Üniversitesi spor kulübü adına 3.kademe antrenörlerimiz Azize Naldemirci ve İbrahim Can Nefesoğlu gözetiminde katılan Bozbağ, 40/44 yaş kategorisinde 50mt serbestte 37.15 lik derecesiyle Türkiye 1. Si ve yine 100mt. Serbestte 1.26.87 lik derecesiyle Türkiye 1.si ve ayrıca 400mt .serbestte 7.36.30luk derecesiyle Türkiye ikincisi oldu.

Heves Bozba, şampiyona sonrasında mutluluğunu Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar’la payşaştı. Attar’ı madalyalarıyla birlikte ziyaret eden Bozbağ;“30 yakın kulüp ve yaklaşık 300 sporcunun katıldığı Türkiye Masterler Bahar Kupası Yüzme Yarışları’nda üniversitemizi temsil ederek kazandığım Türkiye Şampiyonluğundan büyük bir mutluluk duyuyorum. Giresun Üniversitemizde spora verdiğiniz desteklerden ötürü; bu şampiyonlukta çok büyük katkılarınız bulunmaktadır. Hem GRÜ Spor Kulübünün kurulmasındaki emeklerinizden, hem de bu başarının oluşmasındaki desteklerinizden dolayı teşekkür ediyorum” dedi.

4e40317d9e

 

Rektör Attar ise bu “Ülkemizin köklü üniversiteleri ve büyük kulüplerinin temsil edildiği böylesine geniş çaplı bir organizasyonda elde ettiğiniz başarı; Giresun Üniversitemiz adına, Giresun Üniversiteliler adına çok büyük bir başarıdır. Sizi yürekten tebrik ediyor ve başarılarınızın devamını diliyorum. GRÜ Spor Kulübümüzün bundan sonraki süreç içerisinde çok daha büyük başarılara imza atacağına olan inancım tamdır” diye konuştu.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir