Giresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NE BAYRAK-POSTER ASILMAMASINA TEPKİ

ULUSAL RESMİ BAYRAM VE TÖREN YÖNETMELİĞİ’NE AYKIRI

Bayrak ve resmi bayram kutlama yönergesine göre milli bayramlarda kamu binalarına bayrak ve ilgili posterler asılması gerekiyor. Ancak bu yönergeye Giresun’daki pek çok kurum gibi Giresun Üniversitesi de uymadı.

Bir süre önce Giresun Üniversitesin Rektörlüğü’ne atanan Prof.Dr. Yılmaz Can, her bayram, kutlama ve özel günlerde bayrak asılan binaya bayrak asılmayınca tepki gördü. Giresun Üniversitesi’nin Kale mahallesinde bulunan tarihi merkez Rektörlük binasına, 30 Ağustos Zafer Bayramı nedeniyle Türk bayrağı veya Gazi Mustafa Kemal Atatürk posteri asılmadı.

GECE 22.00 DE ASILDIGİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NE  BAYRAK-POSTER ASILMAMASINA TEPKİ

Konuyla ilgili üniversiteden bir açıklama yapılmadı. Ancak Giresunlular, sosyal medya üzerinden bu duruma Rektör Can’ı hedef alarak tepki gösterince, binaya gece 22 00 sıralarında Atatürk posteri asıldı. GİRESUN ÜNİVERSİTESİ'NE  BAYRAK-POSTER ASILMAMASINA TEPKİ

NERDEN NEREYE

Bina ve üniversitenin tüm birimleri daha önce özellikle Prof.Dr.Aygün Attar döneminde fotoğraftaki gibi dev Atatürk posteri ve bayraklarla süslenirken, bu bayramda neden böyle davranıldığı anlaşılamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir