logo

reklam
13 Ocak 2016

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDEN TERÖRE TEPKİ

Giresun Üniversitesi Senatosu İstanbul Sultanahmet Meydanı’nda meydana gelen terör eylemini kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada, güvenlik güçlerinin teröristlere karşı yaptığı operasyonları ‘katliam’ olarak nitelendiren 1100 akademisyenin imzaladığı bildiriye de tepki gösterildi.

 Terörün son aylarda, şehir ve ilçe merkezlerinde eylemler yapmasının yeni bir taktik olduğu belirtilen açıklamada,  “Bu terör faaliyetinin gerçekleştirilmesi için örgütün uzun süredir tahrip gücü yüksek bomba düzeneklerini imal ettiği, silah ve mühimmat biriktirdiği hâsılı planlı bir kalkışma hazırlığı yaptığı görülmektedir” ifadesine yer verildi.

GÜVENLİK GÜÇLERİNİ KATLİAM YAPMAKLA SUÇLAYAN AKADEMİSYENLERİN BİLDİRİSİNE SERT TEPKİ:VİCDAN KÖRLÜĞÜ, HAYASIZLIK… 

GRÜ Senatosu, açıklamasında;  Giresun Üniversitesi’nin geçmişte olduğu gibi bugün de ayrılıkçı-bölücü örgüt başta olmak üzere, terörün her türlüsüne karşı tepki gösterdiğini belirtti. Ardından da aralarında üniversiteden 1 akademisyenin de olduğu 1100 akademisyenin  imzaladığı PKK'ya destek amacı taşıdığı belirtilen bildiriye tepki gösterildi.  

Açıklamada şu görüşlere yer verildi:”11 Ocak 2016 tarihinde, “Bu suça ortak olmayacağız” başlığı ile Türkiye Cumhuriyeti’nin varlığına kasteden PKK terör örgütüne karşı yapılan operasyonları “katliam” olarak kabul ve takdim eden bir bildiri yayınlanması, vicdan körlüğüne ve hayâsızlığa delalet etmiştir.

İçlerine tonlarca patlayıcı yerleştirilmiş sanayi tüplerini, örgüt karargâhlarına ve cephaneliklere çevrilmiş konutları, mühimmat üretim ve depolama mahallelerini görmezden gelen, Türkiye’yi iç savaş ortamına sürüklemek için onlarca yıldır terör üretenlere söyleyecek bir kelime sözü bulunmayanların milletin birliği için mücadele eden fedakâr kamu görevlilerinin şahsında Türkiye Cumhuriyeti devletini hedef almaları oldukça manidardır”

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+1 = ?