AktüelGiresun

Giresun Üniversitesi’nden engelli derneklerine iftar

GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Sahil Sosyal Tesislerindeki yemekte yaptığı konuşmada, yüzde onluk bir kesimi engellilerden oluşan ve her bir bireyi birer engelli adayı olan bir ülkede yaşadıklarını söyledi.

“ENGELSİZ BİR ÜNİVERSİTE OLMA YOLUNDAYIZ”

fa14f2b71d Asıl engellilerin hayatı engellilerle yaşayamayan kendilerinin olduğuna dikkati çeken Attar, şöyle konuştu: “Giresun Üniversitesi ailesi olarak sizlerle bir arada olmaktan çok mutluyuz. Hayatın engellemelerine rağmen, hayata daha sıkı bağlanmanız ve hayattan kopmayan bireyler olarak sürdürdüğünüz mücadelenizde bir nebze olsun sizlerin yanında olmak istedik. Her geçen gün gelişen ve hızla büyüyen üniversitemiz engelsiz bir üniversite olma yolunda üstüne düşeni yapmakta ve yapmaya devam etmektedir. “Attar, engelsiz üniversite birimleriyle her yıl artan yoğunlukta faaliyet ve çalışmalara gayret gösterdiklerini belirterek, “Sizler de bunu çok iyi biliyor ve yakından takip edip bu etkinliklerimize katılıyorsunuz. Bu birliktelikte bizleri yalnız bırakmadığınız ve yanımızda olduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum. Şeref verdiniz, onur verdiniz. Ramazanınız mübarek, tüm dualarınız kabul olsun” dedi.

Kalabalık bir katılımla gerçekleşen iftar yemeğine; Anadolu Engellilerle Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği Başkanı Nihat Yayla, Giresun Görme Engelliler Derneği Başkanı Hüseyin Yazar, Giresun Engelli Çocuklar Eğitim ve Spor Kulübü Derneği Başkanı Osman Aydun, Öğretilebilir Özel Eğitime Muhtaç Çocuklara Yardım Derneği Başkanı Seyhan Kitapçı, Giresun Bedensel Engelliler Gençlik ve Spor Derneği Başkanı Tuncer Dervişoğlu ile dernek üyeleri ve aileleri katıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir