logo

reklam

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ’NDE 2.AFİLASYON DÖNEMİ

2012 YILINDA İMZALANAN TIP FAKÜLTESİYLE HASTANEYİ ORTAK KULLANIM PROTOKOLÜNÜ İPTAL ETTİREN NURETTİN CANİKLİ, 4 YIL SONRA AYNI PROTOKOLÜN TEKRAR İMZALANMASINI SAĞLADI. TEKRAR BAŞA DÖNDÜK. HALA HASTANEMİZ YOK

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’nin odasında imzalanan ve Sağlık Bakanlığı ve YÖK'ün onaylamasının ardından yürürlüğe girecek Giresun Üniversitesi ile Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu arasındaki hastaneleri ortak kullanım protokolü (afilasyon) bilgilendirme toplantısında anlatıldı.

Rektör Danışmanı ve Tıp Fakültesi Dekan Yardımcısı Yrd. Doç. Dr. Abdullah Çelik’in yaptığı sunumda, Giresun Üniversitesi Tıp Fakültesinin ve devlet hastanelerinin bu protokolle elde edeceği kazanımları anlattı.  

Prof. Dr. Cevdet Coşkun ise, konuşmasında, “13 fakültemiz olmasına rağmen, Giresun Üniversitesi dendiğinde akla gelen ilk fakülte Tıp Fakültesidir” dedi. Fakültenin kadrosunu daha da güçlendirerek hizmet vermeye devam edeceğini söyleyen Coşkun,Tıp Fakültesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinin hizmete girene kadar afiliasyonun devam edeceğini, önümüzdeki yıllarda kurulacak olan sağlık kampüsü ile Giresun Üniversitesinin ve Giresun’un sağlık alanında büyük ivme kazanacağını belirtti.

Cevdet Coşkun Canikli’nin de katkısıyla Kalkınma Bakanlığı’ndan kamulaştırma için 10 milyon liralık bir bütçe aldıklarını açıkladı. 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

9+8 = ?