logo

reklam
09 Aralık 2015

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ UNESCO TOPLANTISINDA

Giresun Üniversitesi (GRÜ)Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar ve Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Şirin Dilli, UNESCO Toplumsal Cinsiyet ve Medya Küresel İttifakı Toplantısı'na katıldı. 

rktrunesco (1)Üniversiteden yapılan yazılı açıklamada, toplantıya; İsviçre'nin Cenevre kentindeki Milletler Sarayı'nda  100'e yakın devletin, Birleşmiş Milletler temsilcileri, hükümet, özel sektör ve OECD, UN-Women, UNDP, ISESCO, Avrupa Konseyi, Arap Ligi gibi uluslararası teşkilatlardan temsilcilerin katıldı. Attar ve Dilli'nin toplantıya Türkiye Delegasyonu Üyesi sıfatıyla katıldıkları belirtildi.

 Açıklamada, “Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR, Cenevre’de devam etmekte olan bahse konu toplantıya, bu alanda yaptığı ve ilgili kuruluşların takdir ettiği çalışmaları nedeniyle davet edilmiştir. İki gün devam edecek olan toplantıda, bu konularla ilgili, İstanbul Sözleşmesi sonrasında ülkemiz genelinde yapılan faaliyetleri, Toplumsal Cinsiyet Eşitliği derslerini ilk uygulayan üniversite olarak, Türkiye adına Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Aygün ATTAR sunacak” ifadelerine yer verildi.

 

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+6 = ?