logo

reklam
22 Ağustos 2015

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ TERÖRÜ KINADI

Giresun Üniversitesi, son günlerde meydana gelen terror olaylarını kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:”Türkiye’yi ve Türk milletini bölmek, birlik ve huzuru bütünüyle ortadan kaldırmak için son aylarda gerçekleştirilen hain saldırılarda onlarca vatan evladımız şehadet şerbeti içmiş, onlarcası da gazi olmuştur.

Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Emniyet Teşkilatı, fedakarca çarpışan korucularımız ve sivil vatandaşlarımızı hedef almış olan bu saldırıların her zaman olduğu gibi pusular ve tuzaklarla gerçekleştirilmiş olması Türkiye’ye düşmanlık edenlerin namertliğini ortaya koyan delillerdir.

Bu namert saldırılardan birisi de 19 Ağustos 2015 günü Siirt ili Pervari ilçesi yakınlarında yapılmış ve saldırıda 8 Askerimiz şehit olmuştur. Şehitlerimizden birisi aslen Görele Soğuk Pınar köyünden Jandarma Er Emre Kaan ARLI’dır. Kocaeli Derince’de ikamet eden, Hereke’de Yüksekokul öğrenimini yarıda bırakarak vatani görevine giden ancak aslında 19 Ağustos’ta cennet bahçesine koşan bu evladımızın kederli ailesine ve tüm yakınlarına baş sağlığı diliyoruz.

Emre Kaan ARLI’nın manevi şahsında bütün şehitlerimize rahmet temenni ediyoruz. Terörle mücadelede görev alan bütün güvenlik ve emniyet görevlilerimize sağlık, başarı ve zafer diliyor, terörün her türlüsünü tel’in ediyor ve toplumumuzu bu konuda duyarlı olmaya çağırıyoruz.

Milletimizin tarihi, Dünya tarihine şekil ve yön vermiş bir tarihtir. Kıtalara, denizlere, muhtelif renkten, dinden, dilden insan topluluklarına hükmetmiş, imparatorluklar kurmuş ve yaşatmış bir milletin evlatları olarak, bölücü maşa terör örgütlerinin hain tuzaklarının üstesinden gelineceğine, toplumun birlik, dirlik ve huzurunun temin edileceğine olan inancımız tamdır.

Bu istikamette, Giresun Üniversitesi olarak ülke ve millet bütünlüğünden taviz vermeyen nesiller yetiştirip üzerimize düşecek hiçbir vazifeyi gerçekleştirmekten çekinmeyeceğimizi kamuoyunun bilgisine arz ederiz”.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?