GiresunManşet ÜstüUlusal

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ SENATOSU TERÖRÜ KINADI

Giresun Üniversitesi Senatosu, Rektör Prof. Dr. Aygün Attar başkanlığında toplanarak, ülkemizde son dönemde artan terör olaylarını değerlendirerek kınama mesajı yayımladı.

Senatonun mesajında terör olaylarının Haziran ayından itibarerm artığına dikkat çekilerek; "Türkiye’nin sınırlarının hemen ötesindeki iç savaşlar, etnik ve dinsel çatışmalar Türkiye içine taşınmaya, toplumun yüzyıllardır biriktirdiği kardeşlik hukuku ortadan kaldırılmaya çalışılmaktadır"tespiti yapıldı..

"SİYASAL HEDEFLER İÇİN TERÖR KULLANIMI SONUÇ VERMEZ"

Açıklamada," Artan bu terörist faaliyetler nedeniyle; Türk Silahlı Kuvvetleri, emniyet güçlerimiz, korucularımız, kamu görevlilerimiz ve sivil vatandaşımız dâhil olmak üzere, bütün toplumu hedef alan ve kan döken bölücü örgüt ile bu örgüte siyasi, ekonomik, moral, lojistik vb. destek veren bütün iç ve dış, gerçek ve tüzel kişileri şiddetle kınıyoruz.Bu vesileyle, terörün her türlüsünü de aynı şiddetle lanetliyoruz"ifadesine yer verilerek, şu değerlendirmeler yapıldı:"Siyasal hedefler için hangi tür ve yoğunlukta olursa olsun şiddet kullanımının hiçbir sonuç vermeyeceği bilinmelidir. Türkiye’nin otuz yılı aşkın süredir mücadele ettiği ve defalarca mağlup ettiği; ancak en büyük mağlubiyetini toplumsal kargaşa ve iç savaş emellerine ulaşamadığı için yaşayan bölücü terör örgütü, Türk Milleti’nin birliğini ve Türkiye’nin müreffeh geleceğini engelleyemeyecektir.

Giresun Üniversitesi olarak, insanlığa yararlı olmak arzusu taşıyan, ülke ve millet sevgisi ile donanmış, bilimin ışığında ilerlemeyi ilke edinmiş aynı zamanda Türkiye ve Türk Milleti için hiçbir fedakârlıktan kaçınmayan genç nesiller yetiştirmeye devam edeceğimizin bilinmesini isteriz. Bugüne kadar terörle mücadelenin çeşitli safhalarında hayatını kaybetmiş ancak sonsuza kadar gönlümüzde yaşayacak olan kahraman şehitlerimize Allah’tan rahmet, en değerli varlıklarını bu ülke için şehit veren acılı ailelerine ve yüce milletimize başsağlığı, gazilerimize acil şifalar dileriz”.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir