AktüelSpor

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ŞAMPİYONLAR YETİŞTİRİYOR

Basketbol grup maçlarında küçük bayanlar kategorisinde  Karadeniz Bölge Şampiyonu olan Giresun Üniversitesi Spor Kulübü yöneticileri, Rektör Prof. Dr. Aygün Attar’ı ziyaret ederek şampiyonluk sevincini paylaştılar.

Kulüp Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nihat Sarıalioğlu, Genel Sekreter Nurettin Kesik ve Antrenör Salim Taslı ile takım sporcularının katılımıyla gerçekleşen ziyarette, Eğitimden sorumlu Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Mahir Kadakal da hazır bulundu.

Başarılarından dolayı kulüp yöneticileri ve oyuncuları tebrik eden Rektör, “Hepinizi gönülden kutluyor ve başarınızın hayırlı olmasını temenni ediyorum. İnanıyorum ki Giresun Üniversitesi Spor kulübü, çok yeni bir kulüp olmasına rağmen önemli başarılara imza atmaya devam edecektir” dedi.

Attar, şunları söyledi: “Bu başarılar sadece; Giresun’da güzel gelişmelere ve başarılara imza atılan Basketbol branşında değil, diğer branşlarda da gelmelidir ve gelmektedir. Geçen haftalarda yüzme branşında da üniversitemiz öğretim elemanlarından Heves Bozbağ’ın yüzme branşında iki Türkiye şampiyonluğu ve bir Türkiye 2.liği getirmesi bizleri mutlu etmiştir. Sporda başarı ve Zafer önemlidir. Sizin gibi genç yaşlarda gelen bu başarılar özgüveninizi artırır ve bizim içinde çok güzel ve sevindirici gelişmelerdir.

Daha çok altyapıya sporcu yetiştirmeyi hedefleyen bir spor kulübü ve kurum olarak, kendi altyapımızın da hızlı bir şekilde oluşturulması gerekiyor. Beden Eğitimi Öğretmenliği bölümü ve yeni kurulan Spor Bilimleri Fakültemizle de bu altyapıya önem veriyoruz. Bunları tamamlayacak spor kompleksine de acilen kavuşmamız gerekiyor. Bunun için hayırsever Giresunluların da katkıları önemlidir”

 Takım ve kulüp çalışmaları hakkında bilgilendirmelerde de bulunan Kulüp Başkanı Yrd. Doç. Dr. Nihat Sarıalioğlu, 12 Nisan’da yapılacak Yeşilgiresun Belediyespor Basketbol karşılaşmasında, Giresun Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü tarafından takım sporcularına madalya takdim töreni yapılacağını belirterek, şampiyonluk plaketini Rektör Attar’a teslim etti.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir