logo

reklam
23 Şubat 2018

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ REKTÖRLÜĞÜ ‘SAVCI, YÖK BİZİ FETÖ’DEN AKLADI’ DEDİ

Giresun Üniversitesi’nden yapılan açıklamada ‘kripto FETÖ’  örgütlenmesi ve yürütülen soruşturmaların ‘kumpas’ olduğu iddiaları reddedilerek bunlar “Yanlış yönlendirme asılsız bilgi ve ithamlar” olarak değerlendirildi.Açıklamada, Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun’un isminin olmaması dikkat çekti.

Açılan davalarla ilgili itirazların reddedildiği belirtilen açıklamada “Şu ana kadar üniversitemiz yöneticileri ve FETÖ/PDY inceleme komisyonu üyeleri hakkında yazılı ve görsel medyada değişik isimler tarafından ortaya atılan bazı asılsız iddialar sebebiyle savcılık ve YÖK Denetleme Kurulu üyeleri zaman zaman incelemeler yapmış, her defasında iddiaların asılsız olduğu anlaşılmıştır” denildi.

Açıklamada şu bilgilere yer verildi: “15 Temmuz 2016 tarihinde milli iradeyi ortadan kaldırmaya yönelik darbe teşebbüsü sonrasında, FETO/PDY terör örgütüne mensubiyet veya bunlarla irtibatı veya iltisakı tespit edilen öğrenci ve personelle ilgili işlemlerle ilgili olarak da, idari süreç tamamen yasal çerçeve içinde yürütülmekte olup hiçbir kişi için himaye, koruma ve kollama söz konusu değildir. Halen inceleme aşamasında bulunan personeller için ise ilgili kurum ve kuruluşlar nezdinde bilgi toplama işlemi titizlikle sürdürülmektedir. Terör örgütleri ile irtibatlı/iltisaklı olduğu kanaatine varılan personelle ilgili gerekli idari işlemler ivedilikle tesis edilmektedir”.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

10+7 = ?