logo

reklam
29 Kasım 2016

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ ÖĞRENCİLERİNDEN ABBAS PROTESTOSU

Giresun Üniversitesi’nde öğrencilerin demokrasi ve seçim iradesine ipotek koymaya çalışan yöneticilere öğrenciler tepki gösterdi.   

b6d8f2ac-7cc7-49df-935a-807ebff9aff2

REKTÖRLÜK ÖNÜNDE PROTESTO GÖSTERİSİ YAPARAK SEÇİMLERE MÜDAHİL OLUNMAMASINI İSTEDİLER 

Giresun Üniversitesi’nde süren bölüm başkanlıkları öğrenci temsilciği seçimlerine, yönetimin müdahale ettiği ve kendilerinin belirlediği adayların seçilmelerini sağladıkları gerekçesiyle ortalık karıştı. Bir gurup öğrenci, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi’nde seçtikleri adayın yerine seçimi kazanamayan adayın başkan olduğunun duyurulmasına tepki gösterdi. Fakülte önünde toplanan öğrenciler, Rektör danışmanı ve  seçim kurulu başkanı Yar. Doç. Dr.Abbas Karaağaçlı’yı yanlı davrandığı ve haksızlık yaptığı gerekçesiyle protesto eden slogan attılar. Daha sonra yürüyüşe geçen öğrenciler, protestolarını Rektörlük makamı önünde de sürdürerek, Rektör Prof.Dr. Cevdet Coşkun’u göreve çağırdılar.  Coşkun ve Karaağaçlı’ya tepki gösteren öğrencilerin yanına gelen polis ve güvenlik görevlileri olayın büyümesini ikna ederek önlediler.

İran kökenli akademisyen olan Karağaçlı’nın ilçelerdeki fakülte ve yüksek okulda yapılan öğrenci temsilciliği seçimlerine de müdahalelerde bulunduğu belirtilirken, bu 'huzur bozucu' davranışı hangi gerekçelerle yaptığı  öğrenilemedi. 

ccf23820-94ee-452a-b2b6-8dc67128462d

ÜSTEKİ PANKARTAKİ YAZI, ALTAKİ GERÇEKLE NE KADAR UYUMLU? 

Öğrencilerin 'irademize saygı gösterilmedi' diye tepki gösterdiği seçimlerin yapıldığı binadaki "Giresun Üniversitesi Milli İradenin Yanındadır" pankartı ise dikkat çekti. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+2 = ?