EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ NAHÇIVAN’LA PROTOKOL İMZALADI

Giresun Üniversitesi (GRÜ) ile Nahçıvan Devlet Üniversitesi arasında sağlık, genel eğitim, öğretim üyeleri ve öğrenci değişimi konularında karşılıklı işbirliği içeren  protokol imzalandı. 

 

 

DSC_5194KARDEŞLİĞİ EĞİTİMLE PEKİŞTİRECEK İMZA…

Rektörlük Senato Toplantı Salonu’nda gerçekleştirilen imza törenine Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Niyazi Novruzov, GRÜ Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Muharremov Salih Haydaroğlu ile üniversitenin akademisyenler katıldı.

DSC_5181ATTAR: İKİLİ İLİŞKİLER ARTARAK DEVAM EDECEK

 Rektör Prof. Dr. Attar, törende yaptığı konuşmada, “"Nahçıvan Devlet Üniversitesi, Kafkas Üniversiteler Birliği üyesi olan ve iyi ilişkilerimiz bulunan bir üniversitemizdir. Bir millet, iki devlet anlayışı ile dost ve kardeş ülke Nahçıvan heyetini ağırlamaktan şeref duyuyoruz. Bu üniversite ile imzalayacağımız protokolle ikili ilişkilerimiz bundan sonra da her alanda artarak devam edecektir. Her iki ülkeye ve üniversitelerimize hayırlı olsun."

GRÜ Ömer Hekim Tıp Fakültesi’nin atılımlar içinde olduğunu belirten Attar,”Bilindiği gibi uzun zamandır beklenen ve bugün gerçekleştireceğimiz, Tıp Fakültesi Sağlık Uygulama ve Araştırma Hastanemiz yoğun bakım üniteleri ve ameliyathanelerinin açılışı ile bir ilke daha imza atıyoruz. Bu gelişmelerle Giresun’a daha çok sağlık hizmeti verebileceğiz. Giresun Üniversitesi’nin sağlık alanındaki atılımları devam edecektir” diye konuştu.

Nahçıvan Özerk Cumhuriyeti Sağlık Bakanı Uzm. Dr. Niyazi Novruzov Hüseyinoğlu ise, Rektör Attar ve Giresun Üniversitesi’nin çalışmalarını, başarılarını takdir ettiklerini ve böyle bir işbirliğinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Hüseyinoğlu, "Türkiye'nin her zaman desteğini ve dostluğunu yanımızda görmekten büyük mutluluk duyduğumuzu ifade etmek istiyorum.14 Mart Tıp Bayramı gibi önemli bir günde önemli bir anlaşmayı yapmaktan dolayı çok mutluyuz" dedi.

DSC_5186

Nahçıvan Devlet Üniversitesi Rektörü Muharremov Salih Haydaroğlu da Giresun’da Giresun Üniversitesi’nin 

Rektörün misafiri olarak bulunmaktan ve imzalanacak işbirliği protokolü ile yakın ilişkilerde bulunacak olmaktan son derece memnun olduklarını ve şeref duyduklarını ifade ettiler.
Kardeş ülke bakanı ve dekan GRÜ heyetini ve basın mensuplarını ülkelerine davet etti.

Konuşmaların ardından Attar ve Haydaroğlu işbirliği protokolünü imzaladı.

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir