Giresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ M.Y.O’LARI İSTİHDAM VE TANITIM FUARI BAŞLIYOR

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ M.Y.O'LARI İSTİHDAM VE TANITIM FUARI BAŞLIYORGiresun Üniversitesi’ne 12 meslek yüksekokulunun yönetiminden oluşan ve bu okulların eşgüdümlü çalışmasını yürüten Meslek Yüksekokulları Koordinatörlüğü ile Giresun Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü (İŞKUR) un birlikte düzenlediği, 13-15 Mayıs 2017 tarihleri arasında VI. Kariyer Günleri kapsamında yapılacak olan, “İSTİHDAM VE TANITIM FUARI” (GİSTAF’2017), açılış töreni, yarın (Cumartesi günü) Saat:10.00’da yapılıyor.  

Etkinliğe, özellikle İstanbul ilimiz başta olmak üzere il dışında faaliyet gösteren iş adamları, girişimciler ve firmalar katılarak,  faaliyet alanları ile ilgili Fen Edebiyat Fakültesi giriş katında stant açacaklar.

Üniversiteden yapılan açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Meslek Yüksekokullarımızda (64) farklı alanda eğitim gören yaklaşık 15.000 öğrencimizin ufkunu açmak, mesleğinde başarılı olabileceklerine inanmalarını sağlamak hedefiyle planladığımız etkinliğimize tüm halkımız davetlidir.

Üniversitemizin çeşitli fakülte ve yüksekokullarında öğrenim gören (35) farklı ülkeden yaklaşık (1300) yabancı öğrencimiz bulunmaktadır.

Yabancı öğrencilerimizi iş adamlarıyla buluşturup tanıştırmak, ticari faaliyetleri için öğrencilerle birlikte proje yürütmelerinin önünü açmak bu etkinliğimizin en önemli kazançlarından biri olacaktır. Uluslararası öğrencilerimiz işadamlarımızın ithalat ve ihracat çalışmalarında ülkeleriyle Türkiye arasında köprü vazifesi göreceklerdir.

Ayrıca bu organizasyon kapsamında ilk defa düzenlenen “MESLEKİ PROJE YARIŞMASI” ödülleri de dağıtılacak, öğrenci projeleri sergilenecektir. Başarılı projelerin iş adamlarımız tarafından desteklenmesi de bu sayede mümkün olabilecektir. Öğrencilerimizin hayalleri ile işadamlarımızın yatırım alanları zenginleştirilecektir”  

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir