EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ HEYETİ BAKÜ’DE…

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Aygün Attar, Azerbaycan’ın başkenti Bakü’de 3-4 Mayıs 2014 tarihlerinde gerçekleştirilecek olan KÜNİB (Kafkasya Üniversiteler Birliği) Üniversite tanıtım günlerine katılmak üzere Azerbaycan’a  gitti. KÜNİB'in ev sahipliğinde yapılacak olan tanıtım günlerine yaklaşık 40 üniversite katılıyor. 

Attar ve beraberindeki Giresun Üniversitesi heyeti, üniversite için çok sayıda ziyaret gerçekleştirecek ve önemli protokoller imzalayacak. 

banner_tanitim

 

REKTÖR ATTAR LİDER TV'YE KONUK OLDU

Rektör Attar, ilk olarak Azerbaycan Milli Meclisi Milletvekili ve Siyasi Bilimler Felsefe Doktoru Doçent  Ganire Paşayeva ile  birlikte Azerbaycan Lider TV'de yayınlanan Nurane Axundova'nın sunduğu Seher Cagı programına konuk oldu.10247403_519330211512356_7168973821021784863_n

Attar burada Giresun'u ve üniversitemizi ve anlattı.

Aygün Attar programda ayrıca 8-10 Mayıs tarihleri arasında Birleşmiş Milletler desteği ile gerçekleştirilecek olan “Toplumsal ve Siyasal Hayatta Kadın” konulu Uluslararası Kadın Sempozyumu ve Sanat Çalıştayı hakkında bilgiler verdi.

Rektör Attar  ve Giresun Üniversitesi heyeti, Azerbaycan'da bulundukları süre içinde üniversitemizle ilgili çeşitli görüşmelerde bulunacak ve anlaşmalar yaparak karşılıklı işbirliği protokolleri imzalayacak.

Giresun Üniversitesi heyeti ziyaretlerden ilkini  1000 akademisyeni ile 150 den fazla ülkeden 2000’e yakın uluslararası öğrenciye eğitim veren Gürcistan Devlet Tıp Üniversitesi'ne yaptı. Bu üniversitenin Tıp ve Eczacılık bölümleriyle Giresun Üniversitesi arasında  Mevlana İşbirliği Protokolü imzalandı.

GRÜ heyeti ayrıca, Gence Devlet Üniversitesi, Azerbaycan Diplomasi Akademisi, Azerbaycan Hazar  Devlet Üniversitesi ile Mevlânâ Protokolü imza törenlerine katılacak ve bu kapsamda ziyaretler gerçekleştirecek.

Giresun Üniversitesi heyetinde Eğitimden Sorumlu Rektör Yardımcısı ve Eğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mahir Kadakal, Dış İlişkiler Koordinatörü Doç. Dr. Şirin Dilli, TÖMER Müdürü Yrd. Doç. Ahmet Güngör, Uluslararası Öğrenci Ofisi Uzmanı Adem Usta, Basın ve Halkla İlişkiler Koordinatörü Öğr. Gör. Talip T. Terzioğlu ve TÖMER Öğr. Gör. Sena Sait Beyatlı yer alıyor.

 

           

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir