EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ DARBEYE TEŞEBBÜSÜ KINADI

Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Mustafa Cin başkanlığında toplanan Giresun Üniversitesi Senatosu, olarak darne teşebbüsünü kınayan bir açıklama yaptı. Açıklamadai "1Giresun Üniversitesi olarak, anayasal düzenin korunmasına yönelik tavrımızın, milletimizin meşru oylarıyla seçilmiş olan siyasi iradenin yanında olduğumuzun ve bundan sonra da yanında durmaya devam edeceğimizin kamuoyunca bilinmesini istiyoruz"ifadesine yer verildi.

dsc_0080_copy_0
Senotonun oy birliği ile aldığı karar sonrasında yapılan açıklamada şu görüşlere yer verildi:"Ülkemizin bir süredir tüm birimleriyle mücadele ettiği Paralel Devlet Yapılanması tarafından yapıldığı anlaşılan   bu darbe teşebbüsünün, milletimize düşman unsurların tamamının ordumuzdan temizlenmesine, bu amaçla başka kurumlarda potansiyel tehdit olarak yer alan mensup ve yandaşlarının da etkisiz hale getirilmesine vesile olmasını temenni ediyoruz.

Ülkesini ve devletini koruması için kendisine emanet edilen silahları milletine çevirenlerin sergiledikleri alçaklığı bu millet asla unutmayacaktır. Azim ve kararlılıkla devletine sahip çıkan, elde ettikleri kazanımların farkında olarak Türkiye’yi şerefle temsil eden milletimizin her bir ferdine şükranlarımızı sunuyoruz.

Ayrıca bu menfur darbe teşebbüsüne karşı çıkarak gerekli fedakârlığı gösteren, olaylar esnasında hayatını kaybederek şehit düşen güvenlik görevlilerimize ve vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Kamuoyuna duyurulur."

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir