logo

reklam

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ DARBELER SEMPOZYUMU DÜZENLİYOR

Giresun Üniversitesi İktisadi  ve İdari Bilimler Fakültesi ile Karadeniz Stratejik Araştırmalar Merkezi tarafından 15-16 Aralık tarihlerinde "1. Uluslararası Demokrasi Sempozyumu" gerçekleştirecek.  

Bunun için basın toplantısı düzenleyen Rektör Prof. Dr. Cevdet Coşkun, üniversitenin tanınırlığını artırmak için uluslararası bilim camiasının dikkatini üniversitemize çekmek amacıyla son aylarda artan biçimde sempozyum, konferans, panel gibi etkinlikler düzenlediklerini söyledi.

 Basın mensuplarından etkinliklerine destek isteyen GRÜ Rektörü  “Ana teması darbeler ve bunlara karşı gelişen refleksler başlığı altında tasarlanan, 15 ülkeden 120 katılımcının yer alacağı Demokrasi Sempozyumunu gerçekleştireceğiz. Bu katılımcılar kendi coğrafyalarındaki birikimleri bize aktaracaklar, darbelerin teorisini ele alacaklar, Güney Amerika’daki darbelerden Orta Amerika’daki darbelere kadar, Avrupa’daki darbelerden Asya’daki, Ortadoğu’daki ve Kuzey Afrika’daki darbelere kadar, pek çok coğrafyada gerçekleşen darbeleri ele alacaklardır” dedi.

Toplantıda etkinliğin düzenlenmesinde katkı sağlayan Prof. Dr. Betül Karagöz Yardelen ve Yrd. Doç. Dr. Abbas Karaağaçlı da katıldı.

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+9 = ?