EğitimGiresun

GİRESUN ÜNİVERSİTESİ 10.YIL MEZUNLARINI HAYATA UĞURLADI

Giresun Üniversitesi 10. Mezuniyet Töreni, Atatürk Stadyumu’nda  gerçekleştirildi.  Bulancak Belediyesi Mehteran Takımının gösterisi , saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile ile başlayan törende, üniversite birincisi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Sara BALTACI, mezun olacak öğrenciler adına bir konuşma yaptı.

 

 

396a6043

 

 

REKTÖR KONUŞMASINDA CANİKLİ'Yİ ÖVDÜ VE "ÜNİVERSİTENİN PROJE, FİZİBİLİTE DEĞERİNİN ARTMASINA KATKI SAĞLAYACAKTIR" DEDİ

GRÜ Rektörü Prof.Dr.Cevdet Coşkun, yaptığı konuşmaya “Bugün burada büyük bir ailenin küçük bir parçası olarak toplanmış bulunuyoruz. Çünkü Giresun Üniversitesi 851 akademik, 362 idari personeli ve 26.543 öğrencisiyle büyük bir ailedir. Bu yıl bu ailenin 6.700 üyesini mezun etmenin mutluluğunu yaşıyoruz” diye başladı.

Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli’yi kutlayan ve  övgüler düzen Coşkun, “Siyasete atıldığı ilk günden itibaren ülkemize, şehrimize ve üniversitemize ciddi katkılar sağlamış olan sayın Başbakan Yardımcımız her daim üniversitenin gelişimi için elini taşın altına koymuş ve bizlere desteğini esirgememiştir. Onun başbakan yardımcısı olarak hükümette görev almış olması, üniversitemizin proje fizibilite değerinin artmasına katkı sağlayacaktır” dedi.

Cevdet COŞKUN, şunları söyledi: “ Elbette bu göreve atanmış olmam çok önemli ve sevindirici olmakla birlikte benim için onur verici bir durumdur. Ancak aslolan bu makamın gereğini layıkıyla yerine getirmektir. Bu göreve geldiğim günden beri -sorumluluğumuzun bilincinde olarak- vazifemizin gereğini en iyi şekilde yerine getirmek için, mesai arkadaşlarımla yoğun bir çalışma temposu içerisinde kısa ve uzun vadeli programlar yapmaktayız. Üniversite yönetimi olarak en önemli hedefimiz, üniversitemizi bilimsel ve akademik parametreler bakımından yükseltmek, akademik özgürlükleri genişletmek ve üniversitemizin şehirle bütünleşmesini sağlamaktır”.

Giresun Valisi Sayın Hasan KARAHAN ise konuşmasında,  Giresun Üniversitesi’nin şehre kattığı değerin yadsınamaz olduğunu ifade etti.   “Kalitesiyle, kimliğiyle kendini ortaya koymuş bir üniversitenin öğrencileri olarak, hayatınızda derin izler bırakacak unutulmaz bir günü yaşıyorsunuz. Hayatınızın her gününün bu günkü gibi mutlu geçmesini diliyorum” dedi. 

396a6208

Protokol konuşmalarından sonra Üniversitemizi dereceyle bitirenlere ödülleri takdim edildi.Aileleriyle birlikte sahneye davet edilen öğrencilere çeşitli ödüller verildi. Okul birincisi Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Sara BALTACI’ya Giresun Valisi Hasan KARAHAN, Okul ikinci Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Arife CEYLAN’a Belediye Başkan Vekili Orhan KURT ve okul üçüncüsü yine Eğitim Fakültesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık Bölümü öğrencisi Nurcan KAHVE’ye Cumhuriyet Başsavcısı Ömer KARİŞİT Plaket ve hediyelerini takdim ettiler

img_8530 .NURETTİN CANİKLİ OLMADIĞI HALDE PANKARTLA TÖRENE GELENLERİ HOŞLADI

Stadyuma, üniversite tarafından orada olmadığı halde üzerinde üniversitenin logosu da bulunan ‘mezuniyet törenimize hoş geldiniz’ yazan dev bir Nurettin Canikli pankartı asıldı.

Törene, TBMM Başkanı ve bazı bakanlar, Yükseköğretim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Yekta SARAÇ, Giresun Milletvekilleri Av. Sabri ÖZTÜRK, Cemal ÖZTÜRK, Bülent Yener BEKTAŞOĞLU, İstanbul Milletvekili Hasan TURAN ve bazı rektörler telgraf çekerek Rektör, akademisyenler öğrenci ve  velileri kutladı.396a5982

Törene Vali Yardımcıları, Giresun Belediyesi Başkan Yardımcısı Orhan Kurt ve bazı protokool üyeleri katıldılar.

Bir yorum

  1. gelmediği halde kilometrelerce öteden gelen onlarca velinin önüne afiş koydurarak yapılan vicdansızlıktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir