EğitimGiresunUlusal

GİRESUN ULUSLARARASI ÖĞRENCİLERLE ZENGİNLEŞİYOR…

Yeni kurulan Giresun Üniversitesi İstatistik Danışmanlık Uygulama ve Araştırma Merkezi “Giresun Kenti Yabancı Öğrencilerle Zenginleşiyor Projesi” hazırladı. Projeyle, üniversitemizde eğitim gören yabancı uyruklu öğrencilerin memnuniyetine yönelik istatistikî veriler değerlendirildi. Üniversitenin sitesinde yeralan habere göre, proje kapsamında yapılan anketten çarpıcı sonuçlar ortaya çıktı. Mesela, üniversitemizde öğrenim gören uluslararası  öğrencilerin Giresun'a ekonomik katkıları yılda yaklaşık 7 milyon TL…

ULUSLARARASI ÖĞRENCİLER GİRESUN'DA YAŞAMAKTAN, GİRESUN ÜNİVERSİTELİ OLMAKTAN MEMNUN

Merkezin yaptığı anket, üniversitemizde eğitim gören 453 yabancı uyruklu öğrenciden 105’i üzerinde yapıldı. Sorularla öğrencilerin; demografik bilgileri, Türkçe seviyeleri, Giresun Üniversitesi hakkındaki görüş ve düşünceleri, Giresun ili hakkında şehre gelmeden önce ve geldikten sonra ki görüş ve düşünceleri, gelirleri ve harcamaları, kültürel ve sosyal olanakları, Giresun'a yerleştikten sonra yaşadıkları güçlükler ve gelişmeler öğrenilmeye çalışıldı. Anketten, uluslararası öğrencilerin genel olarak Giresun’da yaşamaktan ve Giresun Üniversitesi’nde öğrenci olmaktan memnun oldukları sonucu çıktı. Anketin sonucunda, ayrıca üniversitemizde eğitim gören öğrencilerin Giresun’a yıllık katkılarının yaklaşık 7 milyon TL civarında olduğu görüldü.

75b09c1f99

REKTÖR ATTAR SONUÇLARDAN MEMNUN…

Projeyi hazırlayan Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Nurgül Okur Bekar ve Araştırma Görevlisi Ilgım Yaman, düzenlenen toplantıda, bir sunum gerçekleştirerek bilgiler verdi.

Sunumu izleyen GRÜ Rektörü Prof.Dr. Aygün Attar, sonuçlardan memnuniyetini dile getirerek projeyi hazırlayanlara,emeği geçenlere teşekkür etti.

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir