Sağlık

GİRESUN TIP GENEL CERRAHİ STAJI BAŞLADI

MARMARA TIP VE DİĞER YURTİÇİ ÜNİVERSİTELERDEN İLK STAJER DOKTORLAR, GİRESUN TIP GENEL CERRAHİYE GELDİGiresun Üniversitesi Tıp Fakültesi’nde ilk yurtiçi staj değişim programı uygulandı., Stajlar; Genel Cerrahi Anabilim Dalı Kurucu Başkanı ve Giresun Üniversitesi-Sağlık Bakanlığı Prof. Dr. A. İlhan Özdemir Eğitim ve Araştırma Hastanesi Genel Cerrahi Kliniği Program Yöneticisi ve İdari Sorumlusu Doç. Dr. İlker ŞENGÜL başkanlığında ve yönetiminde gerçekleşti.  

Alınan bilgiye göre bu kapsamda staj değişim programında ,  1 Doçent Doktor, 1 Yardımcı Doçent Doktor, 5 Uzman Doktor, 1 Asistan Doktor (Araştırma Görevlisi), 3 İntern Doktor ve 3’ü Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesi, 2’si Kayseri Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1’i Mersin Üniversitesi Tıp Fakültesi, 1’i Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesi ve 1’i Karadeniz Teknik Üniversitesi Tıp Fakültesinden toplam 8 Stajer Doktor, Genel Cerrahi Stajı için müracaatlarının kabulü sonrasında sonrasında eğitim-öğretim faaliyetlerine devam etti ve vatandaşlarımıza sağlık hizmeti verdi.

Alınan bilgide, “Üniversitemiz kapsamında ilk Yurtiçi Staj Değişimi Programı; Stajer Doktorlar için, Genel Cerrahi Kliniğinde bu yıl gerçekleşmiş olup, staj program ve eğitimini başarı ile tamamlayan 2 ayrı döneme ait öğrenciler için sertifika ve yazılı belgeleri verilmiş olup, katılım devam etmektedir. İstanbul Marmara Üniversitesi Tıp Fakültesinden 3, Kıbrıs Yakın Doğu Üniversitesi Tıp Fakültesinden de 1 katlımcıya talepleri doğrultusunda staj ve sertifikasyon uygulayan Genel Cerrahi Anabilim Dalı, alanında ilgi görmeye devam ediyor” ifadelerine yer verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir