Giresun

GİRESUN TİCARET BORSASI BİNASI DEVREDİLDİ

Giresun Belediyesi yeni yerine taşınan Giresun Ticaret Borsası binasını kiraladı. İmza töreninde konuşan Başkan Kerim Aksu, şehrin büyüdüğünü, geliştiğini, bu süreçte kurum ve kuruluşlarla işbirliğine önem verdiklerini vurguladı.

Başkan Kerim Aksu, yaptığı konuşmada; “ Bizim yaklaşımımız Giresun’daki tüm kamu kuruluşlarının birbirine destek olması yönündedir. Giresun Belediyesi çok geniş alana hizmet götüren bir kurum. Buradan, üniversiteye, borsaya, ticaret odasına, esnaf odasına, valiliğe kadar her yere hizmet götüren bir kurum. Fındık Borsası’nın üreticimiz, köylümüz, kentlimiz, esnafımız için çok önemli olduğunun bilincindeyiz. Yıllardır süren bir çalışma sonunda nihayete tamamlandı. Şehrim ve ülkem adına büyük bir mutluluk duyuyorum. Fındık Borsası ve Lisanslı Depo sisteminin fındık piyasasına büyük bir katkı sağlayacağına inanıyorum. Bizim de elimizden geldiği kadar desteğimiz olmuştur. Önceki hizmet binalarını kendilerinden talep ettik ve bizi kırmadılar. Giresun Belediyesi; ekonomik, hizmet ve sayısal açıdan hızla büyüyen bir belediyedir. Bu yüzden fiziki alana ihtiyacımız olabiliyor. Bize bu imkanı sağladıkları için başkanlara, üyelere teşekkür ediyorum. Bizler buralarda yarın olmayacağız. Ancak, yapılan eserler kalacak” ifadelerini kullandı.

Belediye Başkanlık makamında Hacısiyam Mahallesi İncedayı Sokakta bulunan binanın kira sözleşmesi sırasında konuşan Borsa Meclis Başkanı Harun Aydın, Giresun Belediyesinin güzel çalışmalar yaptığını, kamu hizmeti yapan belediyemize bir ölçüde destek olmayı düşündüklerini söyledi. Borsa Başkanı Temel Yanıkoğlu, Lisanslı Fındık Depo ve Spot Borsasının yapımında Belediye Başkanı Kerim Aksu’nun başlangıçtan bitime kadar katkısını gördüklerini, boşalan binanın 10 yıllığına cüzi bir bedelle belediye kiralandığını ifade etti. İmza törenine Belediye Başkanı Kerim Aksu, Borsa Başkanı Temel Yanıkoğlu, Meclis Başkanı Harun Aydın, Belediye Başkan Yardımcıları Murat Ersoy, Mustafa Saraydemir ve Borsa Genel Sekreteri Eren Nizam katıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir