Giresun

GİRESUN TERÖRE KARŞI YÜRÜYOR

Giresun'da bugün, 18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 101. yılında birlik ve beraberliği ortaya koymak ve son günlerde meydana gelen terör saldırılarını kınamak  amacıyla "teröre karşı birlik yürüyüşü" düzenleniyor.

Terör örgütünün eylemlerini artırarak masum insanları hedef alması karşısında Giresun'daki  sivil toplum örgütleri temsilcileri Belediye Başkanı Kerim Aksu'yla birlikte toplantı yaparak "teröre karşı birlik yürüyüşü" yapılması kararı Yarın saat 15.00'de Debboy mevkisinden başlayıp Atatürk Meydanı'nda sona erecek.
Açıklamada, toplantı sonrasında paylaşılan ortak metinde şu ifadelere yer verildi:
"Yaklaşık 32 yıldır ülkemizde bölücü terör olayları devam etmektedir. Son dönemlerde ise bölücü terör örgütü hedefine masum insanları da alarak alçakça saldırılarını artırarak sürdürmektedir. Amacı halkımızı karşı karşıya getirerek yeni kaos ortamları yaratmaktır. Terör olayları, ülkemiz insanlarını olduğu kadar geçmişi bağımsızlık, demokrasi ve Cumhuriyet kavgası başarılarıyla dolu Giresun halkını da derinden yaralamıştır. Son yaşadığımız olaylar ülkenin bölünmez bütünlüğü konusunda hassas olan Giresun halkını, şehitlerimiz ve gazilerimiz adına bir araya getirerek, teröre karşı birlik yürüyüşü yapmamıza neden olmuştur."

10393928_1540377172922625_5818233792644196183_n

Toplantıya, Giresun Şehit Aileleri Derneği, Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Şubesi, Giresun Baro Başkanlığı, Giresun Ticaret Borsası, Giresun Esnaf ve Sanatkarlar Odası, Giresun Ticaret ve Sanayi Odası, Giresun Gazeteciler Derneği, Giresunspor Kulübü, Giresun Ziraat Odası, Giresun Dernekler Federasyonu, Merkez Muhtarlar Derneği, Faal Muhtarlar Derneği, İnşaat Mühendisleri Temsilciliği, Giresun Müteahhitler Derneği, Müzik Dostları Derneği, Giresun TÜFAD Şubesi, Giresun Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu, Giresun Kent Konseyi, Çevre ve Kültür Derneği, Batlama Sanayi Sitesi Kooperatifi, 39 Nolu Batlama Dolmuş Durağı, Maraton Kulübü, Merkez Mahalle Muhtarlar Derneği başkanları ve temsilcilerinin katıldığı kaydedildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir