Giresun

GİRESUN TERÖRE KARŞI YÜRÜDÜ

Giresun'da düzenlenen Terörü kınama yürüyüşüne, Giresun Belediyesi, Sivil Toplum Örgütü temsilcileri, milletvekilleri, bazı ilçe belediye başkanlarıyla  siyasi parti temsilcileri ve binlerce vatandaşın katıldı. 

 

 

 

 

 

DSC_2688DSC_2701Deppoy mevki-Gazi Caddesi üzerinden başlayan yürüyüş, Atatürk meydanında Atatürk anıtının önünde sona erdi. Burada STK'lar adına konuşan Belediye Başkanı Kerim Aksu, Giresun’daki birlikteliği, TBMM’de görmek istediklerini söyledi. Aksu; “ Burada siyaset yok, vatan var” dedi.

DSC_2712

Şehitler için saygı duruşu ve İstiklal Marşımızın okunmasından sonra kürsüye gelen Aksu, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi’nin 101. Yıldönümünde , “Teröre Karşı Birlik Yürüyüşü “ kararı aldıklarını söyledi.   Belediye Başkanı Kerim Aksu, kendi ili dışında tek şehitliği olan Giresun’un ilklerin şehri olduğunu belerterek; “ Bugün mecliste gurubu olan, olmayan siyasi partiler hep birlikteyiz. Biz ülkemizin bu tablo ile yönetilmesini istiyoruz. Bu ülke bizim, dara düştüğümüzde bir birimize sarılacağız. CHP, AKPİ, MHP, BBP, STK’lar burada, halk burada. Bir ilki gerçekleştiriyoruz. Giresun’dan siyasi düşünceleri bir kenara bırakıp, binlerce vatandaşımızla, siyasi parti temsilcilerimizle, sivil toplum kuruluşlarımızla, belediye başkanlarımızla, halkımızla teröre dur diyoruz. Giresun iki gönüllü alay çıkarmış, bugün bu tablo ile ülkeye umut veriyor. Burada siyaset yok. Millet var, vatan var. Türkiye Büyük Millet Meclisinde bu birlikteliği görmek istiyoruz. Ülkemizin böyle yönetilmesini bekliyoruz. Buradan güvenlik güçlerimize güçlü bir moral alkışı istiyorum. 101 yıl önceki 18 Mart Çanakkale ruhunu burada yaşıyoruz. Hepimizin yolu açık olsun, teröre lanet olsun” dedi.

Başkan Aksu, Türkiye’ye moral veren Giresun Tablosunu oluşturan siyasilere, Sivil Toplum Örgütlerine ve terörü kınayan binlerce vatandaşa teşekkür etti.

????????????????????????????????????
????????????????????????????????????

Yürüyüş sounda platformdaki milletvekilleri, STK tensilcileri, Başkan Aksu, hep birlikte halkı selamladılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir