logo

reklam
21 Aralık 2016

GİRESUN TERÖRE KARŞI TEK YÜREK,TEK YUMRUK

Giresun’da, ülkemizde son günlerde şiddetini artıran terör olaylarını protesto etmek için Teröre Karşı Birlik yürüyüşü düzenlendi.

Giresun Valiliği, belediye başkanlığı, Ticaret ve Sanayi Odası, siyasi partiler, sivil toplum kuruluşları tarafından desteklenen ve halkın yoğun katılımıyla gerçekleşen yürüyüş Debboy’da başladı. Yürüyüşte yaklaşık 250 metre uzunluğunda dev Türk bayrağı açılırken, "Şehitler ölmez, vatan bölünmez", "Türk-Kürt kardeştir, huzuru bozan kalleştir", "Polis ve askere uzanan eller kırılsın" sloganları atıldı. Atatürk Meydanında son bulan yürüyüşte şehitler için saygı duruşunda bulunarak, hep bir ağızdan istiklal marşımız okundu.

Yürüyüş sonunda, Giresun Belediyesi’nin hazırladığı Türk Bayraklı platformda yanyana gelen Vali Hasan Karahan, Başsavcı Ozan Kaya, Jandarma Bölge Komutanı Hakan Saraç, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşları birlik mesajı verdi.REKTÖR TERÖRE KARŞI PROTESTO YÜRÜYÜŞÜNE KATILMADI

Yürüyüşe Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun dışındaki bütün il protokolü eksiksiz katıldı.

Coşkun'un yürüyüşte yer almaması eleştirilirken, kendisi katılmadığı gibi yürüyüşe temsilci de göndermemesi anlaşılamadı. Bununla ilgili üniversiteden de bir açıklama yapılmadı.

 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

5+10 = ?