GiresunManşet Üstü

GİRESUN STK’LARINDAN İKTİDARA ÇAĞRI

Giresun’da bir araya gelen STK’lar, ilin sorunları ve hizmet beklentilerine ilişkin değerlendirmelerde bulunarak, kamoyuna bir deklarasyon yayımladılar.

Bir basın toplantısıyla GESOB Başkanı Ali Kara tarafından duyurulan deklarasyonda, Ordu ve Trabzon ile hizmet kıyaslaması yapılarak,  “ilimiz, Ordu-Giresun Havaalanı ve Eğribel Tüneli dışında maalesef adeta Milli Eğitim ve Sağlık Hizmetleri gibi tüm ülkedeki mutat yapılan hizmetlerle avunur konuma getirilmiştir”ifadesine yer verildi.

STK’ların istekleri şu biçimde sıralanıyor

 a)Giresun-Dereli –Şebinkarahisar-Sivas bağlantısı ile Tirebolu-Doğankent-Gümüşhane Yolunun Duble Yol Programına alınması,

 b)Erzincan-Gümüşhane-Tirebolu-Trabzon Tren Yolu Programının hayata geçirilmesi ve Tirebolu’ya yük ve nakliye gemilerinin yanaşabileceği bir Marpol Liman Yapımının gerçekleştirilmesi.

c)Şehir merkezi Kent Güneyi Yolu ile şehir girişi köprülü kavşak programının gerçekleşmesi.

d)Limanımızın Serbest Bölge ve İhtisas Gümrük Kapısı olarak programlanması.

e)Lojistik Merkezin İlimizde programlanması.

f)Giresun’da AR-GE kaynaklı teknoloji ve üretim merkezi (inovasyon merkezi) kurulması.

g)Kuruluşu ile Giresun’a her konuda farklı bir ivme kazandıran Giresun Üniversitemizin Tıp Fakültesi hastanemizin yapılması ve üniversitemizin büyümesi, gelişmesi, güçlenmesi için iktidar, muhalefet ve tüm Giresunlular’ın, üniversiteye açık destek vermesi gibi bir ilin modern, çağdaş gelişimi için önemli projelerin sahiplenilerek komşularımızda olduğu gibi hayata geçirilmesi ortak kararlılığımız olmadır.

Ayrıca geçtiğimiz yıl gerçekleşen Giresun şehir stadının Seka arazisinin bir bölümü ile TOKİ’nin takası ilimiz için önemli bir yatırıma dönüşmesi adına teşebbüslerden sonuç alınması, şehir stadının bulunduğu alana esnaf ve sanatkârımız ve ilimizin ekonomik konumu açısından alışveriş merkezi yapılmaması.

DSC_3798

Aralarında Kent Konseyi, Türk-İş, Kızılay, İnşaat Mühendisleri Odası, Mimarlar Odası, Türk Sağlık-Sen, Tüm Giresunlular Derneği, Batlama Platfornu,Giresun Hayvan Sevenler Derneği gibi kuruluşların temsilcilerinin imzaladığı deklarasyonun sonunda,çağrı yapılarak;  bu hizmetlerin hayata geçirilmesi için Bakan Nurettin Canikli, milletvekilleri, iktidar ve muhalefet partileri göreve davet edildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir