GiresunManşet ÜstüSon Dakika

Giresun fırtınaya teslim

Giresun'da dün akşamdan bu yana etkili olan fırtına nedeniyle  Özellikle Giresun'un sazbeyi civarı ve yeni itfaiye önünde oluşan su birikintileri, araç sahiplerini zor durumda bıraktı.Giresun  sahilinde de dev dalgalar hasara neden oldu. 

giresun-sel-giresun-haber

 

Dalgaların etkisi ile Karadeniz Sahil Yolu Giresun şehiriçi geçişi Liman mevkiinde yaklaşık 1 km'lik alan sular altında kalırken, Karadeniz Sahil Yolu ulaşıma kapandı. Yol üzerinde park halinde bulunan birçok araç sular altında kalırken, Emniyet Müdürlüğübinası ile Askerlik Şubesi binasını su bastı. Birçok araç kapanan Karadeniz Sahil Yolu nedeniyle yolda mahsur kalırken, uzun araç kuyrukları oluştu. Ulaşım Giresunşehiriçinden sağlanmaya başlanırken, Karayolları ekipleri yoldaki suyu tahliye etme çalışmalarına başladı. Şiddetli dalgalar etkisini sürdürürken, balıkçılar da fırtına nedeniyle denize açılamadı

"VATANDAŞ TEPKİLİ"

Vatandaşlar, Giresun-Trabzon sahil yolunun sadece göz boyamak için yapıldığını, en ufak yağmurda su birikintilerinin hayatlarını tehlikeye soktuğunu belirttiler. Ayrıca araç sahipleri, Giresun-Trabzon sahil yolunun, uluslararası bir yol olduğunu ancak hiç bir önlem alınmadığını dile getirdiler.

Meteoroloji'den yapılan açıklama;  "Gün içerisinde rüzgarın ve yağışın devam edeceği belirtilerek vatandaşlardan dikkatli olmaları istendi. 

 

 

 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir