GiresunManşet Üstü

ŞEHİTLERE ASKER SELAMIYLA SAYGI DURUŞU

Atatürkçü Düşünce Derneği tarafından Cumhuriyete ve Atatürk ilke ve devrimlerine sahip çıkmak için yapılan 30 Ağustos Zafer Bayramı Fener Alayı ve Şehitlere Saygı yürüyüşü, yoğun bir katılımla gerçekleştirildi.

 

 

 

DSC_7175

DSC_7188

Derneğin Kale Mahallesi’ndeki binasından başlayan yürüyüşe, CHP Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu ile birlikte CHP yöneticileri, bazı STK temsilcileri, meclis üyeleri ve çok sayıda ADD üyesi eşleri ve çocuklarıyla birlikte katıldı.

DSC_7240

Belediye bandosunun çaldığı marşlar eşliğinde ellerinde Türk bayrağı ve Atatürk bayraklarıyla Gazi Caddesi üzerinden alkış ve sloganlarla yürüyen katılımcılar Atatürk meydanında birleştiler.

DSC_7228

ŞEHİT ASKERLERE MİLLETVEKİLİ BEKTAŞOĞLU DA  HALKLA BİRLİKTE ASKER SELAMI VEREREK SAYGI DURUŞUNDA BULUNDU

 Burada sunucu Müge Dervişoğlu’nun saygı  duruşunu asker selamıyla yapılmasını isteğine törene katılanların çoğu gibi Giresun Milletvekili Bülent Bektaşoğlu da uydu. Bektaşoğlu, saygı duruşunu asker selamıyla tamamladı.

DSC_7236

İstiklal Marşının okunmasının ardından konuşan ADD Başkanı Gürsel Ekmekci, fener alaylarını askerlerin yapmamasını eleştirerek, “bizler Atatürkün askerleri olarak 30 Ağustosları bu şekilde kutlamaya devam edeceğiz” dedi.

ADD Başkanı “sizlerle kol kola mehmetçiğimi de görmek isterdim. Sonra biz, ”Mustafa Kemal’in Askerleriyiz” dedikçe suçlanıyoruz.. Hayır!!!! Mustafa Kemal’in Askerleri biziz!!! sen kışlanda otur, biz gerekeni yaparız, yapacağız”ifadesinde bulundu.

Şehit ailelerine yapılan saldırı ve hakaretleri de değerlendiren Ekmekçi,”bir şehit cenazesinde, bir yüz başımızın cenazesinde, abisi, bir yarbay çıktı ortaya, tüm ihanetlerin hesabını sordu. Bu memleket, 1915’te bi yarbay çıkarmıştı. Dünyanın kaderini değiştirdi. Allah bize birde 2015te bi yarbay nasip etti. İşte gerçek, o yarbaydır. Siz de buradasınız, ben de buradayım, hep beraber göreceğiz. Bundan sonra bu ülkede hiçbir şey eskisi gibi diğildir. Ve benim canım cumhurbaşkanımın; ”senin de abin de başka meslek seçseymiş” sözleri bu gerçeğin üstünü kapatamaz” diye konuştu.

Etkinlik düzenlenen konserle sona erdi.

ETKİNLİKTEN FOTOĞRAFLAR….

DSC_7183DSC_7186DSC_7217DSC_7220

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir