GiresunUlusal

GİRESUN POLİSİ 170.YAŞGÜNÜNÜ KUTLADI

Türk Polis Teşkilatının 170. Kuruluş yıldönümü tüm yurtta olduğu gibi ilimizde de Valilik önünde törenlerle kutlandı. 

 

 

 

 

 

DSC_6603

Burada bir konuşma yapan Giresun Valisi Hasan Karahan, polisin suçların önlenmesinde, insanların can ve mal güvenliğinin sağlanmasında, kamu düzeninin ve toplumsal huzurun temininde önemli görevler üstlendiğini söyledi. 

DSC_6613

Karahan, “. Giresun’umuz bölgesinde bir huzur adası. Bunda Giresunlu hemşerilerimizin kanunlara uyması, işinde gücünde helalinden temiz rızık peşinde koşmasının rolü büyük. Bunların hepsinin bir araya gelmesiyle güzel bir uyumda yakalamış olduk. Giresun’umuz gelişiyor güzelleşiyor. Bununla birlikte sorunlarda büyüyor. Bir genel sıkıntımız var bildiğiniz gibi. Bütün modern toplumlarda özgürlük mü güvenlik mi diye bir zıtlık, tenakuz var. Bunu en iyi şekilde dengede götüreceğiz. Tabi ki insanlar özgür yaratılmışlardır. Hür varlıklardır.  Onların özel hayatları özel halleri hiç kimsenin hakkına müdahaleye müsaade etmemektedir. İnsanın olduğu yerde suç da hatada olur. Ancak biz şunu biliyoruz ki polisimiz açıklıkla, şeffaflıkla, dürüstlükle devletin tarafsızlığını sağladığımız sürece bütün bu yolsuzlukların usulsüzlüklerin hataların suçluların korkulu rüyası olacak. Kahraman şehitlerimizi, terörle mücadelede canlarını veren şehit kardeşlerimizi, gazilerimizi bu vesileyle rahmet ve şükranla anıyorum. Onların eş ve çocuklarına hayırlı ,sağlıklı hayatlar diliyorum. ” şeklinde konuştu.

DSC_6604İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk de, Türk Polis teşkilatının 170.kuruluş yıldönümü etkinliklerinde bir arada olmaktan duyduğu mutluluğu belirterek “Kurulduğu günden beri gücünü kanunlardan ve yüce  milletimizden alan Türk Polis Teşkilatı halkımızın hizmetinde, sorumluluğunun bilincinde, güvenlik hizmetlerinin kalitesini arttırarak Dünya Polislerine örnek olma yolunda emin adımlarla ilerlemektedir.” dedi.

“Toplumun her kesimiyle sıcak ilişki kurarak, güvenlik algısını en üst seviyeye çıkarmak için, sosyal projelerle okullarda mahallelerde sitelerde iş yerlerinde velhasıl halkımızın içinde olmaya gayret etmektedir.” şeklinde konuşan Müdür Öztürk, Giresun İl Emniyet Müdürlüğü olarak suç ve suçlularla mücadele de büyük başarılar kazanan emniyet teşkilatının bugüne kadar olduğu gibi bundan sonrada azim ve kararlılıkla çalışmalarını sürdüreceğini sözlerine ekledi.

Konuşmaların ardından İlimiz merkezdeki okullarda polis haftası etkinlikleri kapsamında yapılan şiir, kompozisyon ve resim dallarındaki yarışmalarda dereceye girenlere ödülleri, Vali Karahan tarafından verildi.

Eğitim İş Uygulama Merkezi öğrencilerinin devriye görevine çıkarılmasıyla program sona erdi.DSC_6617Programa, Vali Hasan Karahan, Vali Yardımcısı Yüksel Çelik, Belediye Başkan Yardımcısı Bülent Ersoy, İl Jandarma Komutanı Jandarma Albay Ali İhsan Ersoy, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mahir Kadakal, eski milletvekillerinden Turan Alçelik, bazı daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluş yetkilileri ve polis teşkilatı mensupları katıldı.

DSC_6629

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir