GiresunSiyasetUlusal

GİRESUN MUHARREM İNCE’NİN YANINDA GİBİ

Giresun'a gelen CHP Genel Başkan adayı Yalova Milletvekili Muharrem İnce, Atatürk Meydanı'nda, CHP İl Başkanı Eşref Karaibrahim, Merkez İlçe Başkanı Burak Bektaşoğlu, il genel, belediye meclisi üyeleri ve kalabalık bir partili gurubu tarafından çoşku ve sevgi gösterileriyle karşılandı.

Belediye Başkanı Kerim Aksu karşılamaya ve partideki toplantıya katılmayarak yine rengini belli etmedi. 

DSC_0439

Karaibrahim, Bektaşoğlu ve   gurupla birlikte yürüyerek parti binasına gelen İnce, alkışlarla karşılandı. CHP İl Başkanı Karaibrahim, İnce'yi övdü ve "Sayın İnce bereber milletvekilliği yaptığımız çok değerli bir arkadaşım, dostum, kendisinie başarılar diliyorum" dedi. Ardından, konuşmasına "seçim sonuçlarından memnunmusunuz" diye Başlayan İnce,"Türkiye'nin hali ortada. Böyle bir durumda sosyal demokratların iktidara gelmesi için her şey uygunken CHP umut ve ışık olamıyor. Çünkü CHP'nin el freni çekilmiş. CHP'nin el frenini indirmeye talibim. Bu ülkede bir diktatör var. Bu diktatörden kurtulmak istiyoruz, demokrasi ve özgürlük istiyoruz. Genel başkanımız 2010'da diyordu ki, 'Yüzde 40'ı bulamazsam giderim'. Şimdi de, 'oylarım anlamlı düşmezse kalırım' diyor. Ben, 'iktidar olamazsam giderim' diyorum, genel başkan iktidar olmayı telaffuz bile etmiyor. Ağzından bir kez olsun, 'Ben bu seçimde başbakan olacağım' diye duymadım" dedi.

DSC_0449"PARTİMİN UMUDUYUM.ŞEREFLİ İKİNCİLİĞE RAZI OLMUYORUM. HEDEFİM, ECEVİT'İN %42'Sİ. ÖNCE DAVUTOĞLU'NU ARDINDAN DA ERDOĞAN'I GÖNDERECEĞİM

Kılıçdaroğlu’nun kimseye sormadan Cumhurbaşkanı adayı belirlediğini belirten CHP Genel Başkan Adayı İnce "Ben bu partiye yeni bir umut, yeni bir heyecan olmak istiyorum. Umutsuzluk ve teslimiyet görüyorum. Rize'yi boydan boya Tayyip Erdoğan resimleriyle donatmışlar. Yüzde 85 oy almış. Buraya geldim. Yüzde 66,65 oy yazıyor. Bir yenilgi var orta yerde” Solun oyu yüzde 30'muş ve yüzde 26'sı alınıyormuş. Şerefli 2.'liğe razı olunuyor. Baştan yenilgi kabul ediliyor. Ben razı olmuyorum. Benim hedefim Ecevit'in yüzde 42'sidir” diye konuştu.

Başbakan olmak için yola çıktığını söyleyen Muharrem İnce, partililere şöyle seslendi:” Buradan partililerime seslenmek istiyorum. Sizler oyunuzu kişisel istikbaliniz için değil,Türkiye'nin istikbali için kullanın. Kimse liste başı olurum, milletvekilli olurum diye oy vermesin. Sonuçta aday bile yapmıyorlar. Böyle giderse Giresun'dan milletvekili bile çıkartılamaz. Ben seçilirsem buraya milletvekili adayı atamayacağım. Sandığı koyacağım delegelerle değil, üyelerle adayı belirleyeceğiz. Ben kendime ve üyelerimizin vicdanına güveniyorum. Ben sizlere iktidar vaat ediyorum. Önce partide demokrasi sonra ülkede demokrasi vaat ediyorum. Ülkede tarım bitmiş, öğretmenler atanamıyor, esnaf birmiş ve hala CHP umut değil. Genel Başkanımız umudumuzdu ama umudunu kendisi yitirdi. Siyasette iyi insan yoktur. Siyasette başarılı olan gelir, başarısız olan gider. Ben gelince önce Davutoğlu'nu sonra Erdoğan'ı göndereceğim"

Seçildiği takdirde ilk kurultayda genel başkanı bütün üyelerin seçeceğini ifade eden Muharrem İnce, "1 milyon üye gidecek, bilgisayardan oyunu kullanacak ve genel başkanını seçecek. Seçimler sonrasında başınız öne eğdirmeyeceğim, ışıklarınızı erken kapattırmayacağım.  Meydanlara çıktığımda önce Davutoğlu'nu sonra Erdoğan'ı göndereceğim" diye konuştu.DSC_0457

Muharrem İnce alkışlarla sona eren konuşmasının ardından yine kalabalık bir gurup tarafından Giresun’dan uğurlandı. 

MUHARREM İNCE'NİN KONUŞMASINDAN BÖLÜMLERİN LİNKLERİ….

CHP GENEL BAŞKAN ADAYI MUHARREM İNCE GİRESUN'DA KONUŞTU

Ufuk Kekül paylaştı: 27 Ağustos 2014 Çarşamba

CHP GENEL BAŞKAN ADAYI GİRESUN'DA KONUŞTU-2http://www.giresun28haber.com/giresun-muharrem-incenin-yaninda-gibi.html

Ufuk Kekül paylaştı: 27 Ağustos 2014 Çarşamba

CHP GENEL BAŞKAN ADAYI GİRESUN'DA KONUŞTU-3http://www.giresun28haber.com/giresun-muharrem-incenin-yaninda-gibi.html

Ufuk Kekül paylaştı: 27 Ağustos 2014 Çarşamba

Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir