GiresunManşet Üstü

GİRESUN MİLLİ EĞİTİME SİYAH ÇELENK

Türk Eğitim-Sen Giresun Şubesi yöneticileri Milli Eğitim Bakanlığı'nın okul müdürlerine yönelik politikalarını tepki göstermek için İl Milli Eğitim Müdürlüğü binasına siyah çelenk bıraktılar.

Türk Eğitim-Sen Giresun Şube Başkanı Arif Çetinkaya eylem öncesinde yaptığı açıklamada, "Yapılan yeni uygulamalar eğitim camiasında kaos ortamı oluşturdu. Siyasi iktidar adeta kendilerine karşı olduğunu düşündüğü insanları infaza tabi tutuyor. Bir takım gruplar, yandaşlar bugün yaşananlardan memnuniyet duyabilir ama bu adaletsizlik gelecekte size de adalet aratır. Bir ülke hukuk devleti anlayışından uzaklaştıkça insanların geleceğinden emin. Huzurlu ve mutlu olması mümkün değildir. Milli Eğitim de 8 bin okul müdürü görevden alındı. 'Alınabilir, alınmaz' demiyoruz, ama başarısızsa, liyakatı, kabiliyeti, sevk ve idare gücü yoksa alınabilir. Fakat açıkça başarısı gözler önünde olan insanların görevden alınmasını kabul edemiyorum. Böyle bir anlayışa emek adına, alın teri adına isyan ediyorum. Dolayısıyla Milli Eğitim Bakanlığı, 'Mağdur Etme Bakanlığı' haline gelmiştir" dedi.

Çetinkaya, şunları söyledi:”Eğitimde özelleştirilmeye yönelik adımlar atılıyor. Devlet okullarının öğretmen, personel, bina, araç-gereç, malzeme eksiklikleri varken özel okullara öğrenci başı 3.500 Tl. ye varan para aktarılıyor. Para yok diye öğretmen ve personel atanmıyor, ama özel okula kaynak aktarılıyor. Bu ne perhiz, bu ne lahana turşusu?

Milli Eğitim Bakanlığı kendi okulları arasında dahi ayrımcılık yapıyor.

Milli Eğitim Bakanlığı değil Mağdur Etme Bakanlığı oldunuz.

Bunlar sizin için sorun değil mi? Bunları sorun olarak görmüyorsanız sizin eğitim diye bir derdiniz yok. Sizin amacınız öğrencileri, öğretmenleri kısacası Türk Milletini mağdur etmektir. Tüm bunları protesto etmek için MEM önüne siyah çelenk koyuyoruz, Çünkü biz yandaş ve siyasetçi değil haktan ve hukuktan yana olan Türk Eğitim-Sen’liyiz"

Çetinkaya ardından hazırlanan siyah çelengi yöneticilerle birlikte müdürlüğün kapısına götürerek bıraktı. 

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir