Sağlık

GİRESUN KIZILAY’DAN ETKİNLİK

GİRESUN KIZILAY ŞUBESİ ÇOCUKLARA BALON, VATANDAŞLARA İSE KURABİYE DAĞITTIA

Giresun Kızılay Şubesi Türk Kızılay’ının 145. kuruluş yıldönümü nedeniyle bugün Atatürk Meydanı’nda stant açarak çocuklara Türk Bayraklı ve Atatürk resimli balonlar dağıtırken vatandaşlara da kurabiye ve içecek ikramında bulundu.

Türk Kızılay’ı Giresun Şubesi Yönetim Kurulu Başkanı ve Basın Sözcüsü Mürvet Şensoy, gücünü halktan alan Türk Kızılayı’nın 145. kuruluş yıldönümünü kutlamanın büyük onurunu yaşadıklarını söyledi. 

Şensoy, ”Bugün Türk Kızılayı olarak buralardaysak bu halkımızın ve değerli basın mensuplarının sayesindedir. Biz dünyanın neresinde olursa olsun amacımız afetlerde ve herhangi olağan durumlarda insanlarımızın yaralarını sarmak ve onlara yardımcı olmaktır. Yaklaşan ramazan ayı nedeniyle vatandaşlarımızın yapacak oldukları yardımları Türk Kızılayı aracılığı ile yaparlarsa bundan çok mutluluk duyacağız. Türk Kızılayı’nın ayakta kalması değerli halkımızın bağışları ile mümkün olacaktır. Hep beraber el ele verip daha fazla insanımızın yaralarını sarmış olacağız" dedi. 

Konuşmanın ardından Türk Kızılayı Giresun Şubesi Kadın Kolları çocuklara balon hediye ederken, vatandaşlara ise kurabiye ve içecek ikramında bulundu.

Bir yorum

  1. yaklaşık 3.5 yıldır bulunduğum Türk Kızılayı yönetiminde bu zamana kadar bizlere verdiğiniz destek sayesinde bugünlere başarıyla gelmiş bulunmaktayız..çok teşekkür eder sevgi ve saygılar

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir