GiresunManşet ÜstüSağlık

GİRESUN KIZILAY OTOBÜSÜ PARK ETTİ

Kızılay Kan Bağış Otobüsü Atatürk Meydanı’nda düzenlenen törenle hizmete girdi. 

Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, Belediye Başkanı Kerim Aksu, İl Emniyet Müdürü Hikmet Bulak, İl Genel Meclis Başkanı Osman Öden ve kalabalık bir davetli topluluğu katıldı.

Törende konuşan Kızılay Giresun Şube Başkanı Mürvet Şensoy, Giresun’un kan ihtiyacının tamamını karşılamak amacında olduklarını belirterek, “2013 yılında 7417 üniteyle kan bağışında önemli mesafe kat ettik. Günde 70-80 ünite kan bağışı alıyoruz. .Hizmete giren araçla birlikte bu sayının daha da artacağına inanıyoruz” dedi.DSC_1937

Vali Hasan Karahan ise; “Kızılay kara gün dostu. Acil durumlarda her zaman  bütün dünyada aranılan örnek bir yardım kuruluşumuz. Bunun en önemli işlerinden birisi de kan ihtiyacını temin etme birinci basamaktadır. İlimizde günden güne artan oranlar bizi sevindiriyor ama tab ki Türkiye ortalamasının altında olduğu anlaşılıyor. İnşallah bu araç tanıtımı vesilesiyle bunu da Türkiye standartlarının üstüne çıkartmak için elimizden gelen gayreti yapacağız. Hepimiz bu amaçla buradayız. Bu hizmetin hakikatten  ihtiyaç olduğu zamanlar ne kadar önemli olduğunun idraki içindeyiz.  Bu katılım bunu gösteriyor.  Allah muhtaç etmesin ama eğer  ihtiyaç olduğunda da temin edemezsek  geri dönülemez bir yola gidiliyor. Teşekkür ediyorum, Türk Kızılay’ımız, Giresun Kızılay’ımız güzel bir hizmetlere imza atıyor. Atmaya da devam edecek. Başkanımız çok gayretli sağ olsun. Bizde kendilerine her zaman destekçiyiz, yardımcısıyız. Teşekkür ediyorum katıldığınız için. Hayırlı olsun.” şeklinde konuştu.

cats

 

 

 

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından kan bağış otobüsünü gezen Vali Karahan ve beraberindekiler temsili olarak kan bağışında bulundu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir