AktüelGiresun

GİRESUN KENT KONSEYİ ANKARA’DA…

Giresun Kent Konseyi, Kültür ve Turizm Bakanlığı Müsteşarı Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun’u ziyaret etti.

Ziyarete Kent Konseyi Başkanı N. Uğur Karaibrahimoğlu’nun yanı sıra konsey Genel Sekreteri Mesut Dönmez, Yürütme Kurulu üyeleri Doç. Dr. Sezai Balcı, Turizm Tanıtma Derneği Başkanı Fırat Sipahioğlu, Müze Müdürü Hulusi Güleç ve Kadıköy Tirebolular Derneği’nden Araştırmacı Yazar Ayhan Yüksel ve Konsey Basın Müşaviri Ali Murat Yılmaz katıldılar.

Samimi bir ortamda gerçekleşen ziyarette Konsey başkanı Karaibrahimoğlu, müsteşar Prof. Dr. Dursun’a İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Kültür Merkezi yapılması, Giresun Müzesi, Zeytinlik Semti, Kale Tanzimi Projesi, Ada kazıları, Yerel basının dijitalleştirilmesi, kent müzesi ve arşivi, Anıtlar Kurulu ve Kültür Varlıklarını Koruma Bölge Kurulu’nun Giresun’a kurulması, şehir turizmi konuları ile ilgili bir rapor sundu ve konular ile ilgili karşılıklı fikir alışverişinde bulunuldu.

Prof. Dr. Dursun, konuşulan konuları Giresun’da bir çalıştay çerçevesinde incelenerek karar verilmesinin daha doğru olacağını belirtti. Yakın bir süreçte Müsteşar Prof. Dr. Ahmet Haluk Dursun’un öncülüğünde Giresun Valiliği, Giresun Belediyesi, Giresun Üniversitesi, Kültür ve Turizm Bakanlığı’ndan bazı yetkililerin de katılacağı  “ŞEHİR, KÜLTÜR, İNSAN, GİRESUN, ARAMA DEĞERLENDİRME TOPLANTISI” yapılması konusunda fikir birliğine varıldı.

IMG_4050

Giresun heyeti, müsteşar Dursun’a, Giresun kültürü üzerine bazı kitaplar takdim ettikten sonra bakanlık binasından ayrıldılar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir