AktüelGiresun

GİRESUN KALESİ AYDINLATILDI

Giresun Beledyesi tarafından yürütülen Giresun Kalesi’nin surlarını aydınlatma projesi  tamamlandı.  Bayram öncesi düzenlenen törenle ışıklar açıldı.  

Törende konuşan Belediye Başkanı Aytekin Şenlikoğlu, “Kale’mizin Doğu ve Batı yakasına 21 metre uzunluğunda ışıklı Giresun yazısı yerleştiriyoruz. Doğu yakasının çalışması tamamlandı, Bayram sonrası ise Batı yakasının yazısı yerleştirilecek. Ayrıca seyir terası ve yürüyüş yolları da yapacağız. Kalemize gözümüz gibi bakıyoruz” dedi.

Giresun Valisi Enver Ünlü ise Giresun’da göreve başlayalı bir ay olduğunu belirterek, şunları söyledi:  “Açıkçası ben bu şehri aşık oldum. Bir taraf yemyeşil bir taraf masmavi. Karadeniz’in incisi kadim şehir Giresun’da görev yapmaktan büyük mutluluk duyuyorum. Şehrimizin önemli mesire yerlerinden olan Kale hemşehrilerimizin ve misafirlerin uğrak yeri. Burası yaşayan ve içerisinde yaşanan bir Kale. Eksikliği hissedilen aydınlatmayı ise Belediye Başkanımız hayata geçirdi. Seyir terası ve yürüyüş yollarının yapılmasıyla Kalemiz çok daha güzel hale gelecektir. Belediye Başkanımıza ve ekibine teşekkür ediyor çalışmalarında kolaylıklar ve başarılar diliyorum.” dedi. 
Konuşmalardan sonra açılış kurdelası kesildi. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir