logo

reklam
08 Mart 2015

GİRESUN KADIN VE LGBTİ PLATFORMU’NDAN YÜRÜYÜŞ

Giresun Kadın Platformu tarafından "8 Mart Dünya Kadınlar Günü" dolayısıyla kadınlara yöenlik şiddet ve ayrımcılığa dikkat çekmek amacıyla Atatürk Meydanı’nda kavramsal sanat gösterisi ve basın açıklaması yapıldı.

Açıklama sırasında kadına şiddeti vurgulayan pankartların önündeki hazırlanmış platformdaki ozel  figürlerin içine yattı.

DSC_5024

 Eğitim-Sen Kadın Sekreteri Iraz Hindpak, platform tarafından hazırlanan bildiriyi okudu. Hindpak, “cinsiyet ayrımcılığı da dahil olmak üzere hertürlü ayrımcılığa son verilmesini istediklerini belirterek” Örgütlü kadınla özgür bir toplum yaratmak için sokaklardayız" dedi.

Iraz Hinpak, haklarını alana kadar mücadele edeceklerini  vurgulayarak "Bugünün ruhuna uygun olarak mücadele eden kadınlar yıllardır alanlarda taleplerini haykırdılar, haykırmaya da devam ediyorlar. Bu siyasi bir mücadeledir. Emek mücadelesinin bir parçasıdır..Giresun Kadın Platformu olarak,, 8 Mart’ta erkek egemen sistemin emeğimiz,bedenimiz ve kimliğimiz üzerindeki tahakkümüne karşı alanlarda isyanımız büyüyor” diye konuştu.

DSC_5035

Giresun Kadın Platformu üyeleri daha sonra Atatürk Meydanı’ndan başlayarak Gazi Caddesi üzerinden PTT önüne yürüdüler.

Yürüyüş sırasında kadınlar, ellerinde kadınlara yönelik şiddeti protesto eden pankartlar taşıdı ve çeşitli  sloganlar attılar.  

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

7+5 = ?