Aktüel

GİRESUN KADIN PLATFORMU ŞİDDETİ TARTIŞTI

Giresun Kadın Platformu’nun zoom üzerinden gerçekleştirdiği toplantıda; kadına yönelik şiddet tartışılarak çözüm yolları arandı.GİRESUN KADIN PLATFORMU ŞİDDETİ TARTIŞTIÖnceki akşam düzenlenen toplantıya katılan Îstanbul Barosu Kadın Hakları Merkezi Başkanı Av. Şükran Erdoğan ve Eşitlik İçin Kadın Platformu (EŞİK) Sözcülerinden Av. Hülya Gülbahar kadın cinayetlerine ilişkin son gelişmeleri aktararak, hukuki bilgi paylaşımında bulundular.
Şükran Erdoğan; İstanbul Barosu olarak şiddet gören kadınların başvurdukları halinde, hukuki yönden dayanışma içersinde olduklarını söyledi.
MECLİS’E ÇAĞRI!
Hülya Gülbahar da; Türkiye’de her gün en az üç kadın öldürüldüğüne dikkat çekerek, bunun cinskırım olduğunu belirtip, Meclis’in özel gündemle toplanması ve soruna çözüm üretmesi yönündeki çağrılarını yineledi.
İSTANBUL SÖZLEŞMESİ YAŞATIR!
8 Mart Dünya Emekçi Kadınlar Günü’ne yönelik bir hazırlık özelliği de taşıyan toplantıda Şükran Erdoğan da, Hülya Gülbahar da; İstanbul Sözleşmesi’nin ve 6284 sayılı kanunun eksiksiz uygulanması gerektiğine vurgu yaparak, kadınların yaşaması için bunun şart olduğunu ifade ettiler.
EŞİTLİK MÜCADELEMİZ SÜRECEK
Şiddetin nedeninin toplumsal cinsiyet eşitsizliğinden kaynaklandığını da ifade eden konuşmacılar, eşitlik sağlanıncaya dek mücadelenin devam.edeceğini belirttiler.
Moderatörlüğünü Sevgi Özgan ve Saliha Yayla’nın yaptığı ve iki saate yakın süren toplantı, soru-cevap şeklinde sürdü.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir