logo

reklam
19 Aralık 2016

GİRESUN KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTANESİ’NE İLK ZİYARET VALİ’DEN

Giresun Valisi Hasan Karahan, taşınma işlemi tamamlanan Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinde incelemelerde bulundu.

 Yeni binasında acil nöbet hizmetleri dâhil tüm birimleriyle kesintisiz hizmet vermeye başlayan hastanede incelemelerde bulunan Vali Karahan,  yetkililerden bilgi aldı.

 Ardından çocuk hastalıkları polikliniğinde yüksek ateş, ishal ve kusma şikâyetleriyle tedavi gören çocuk hastaları ziyaret eden Vali Karahan, geçmiş olsun dileğinde bulundu.

 Yeni doğum yapan hastaları da ziyaret eden Vali Karahan, yeni hastanede dünyaya gelen ilk bebeğe altın takarak, gözlerini dünyaya yeni açan miniklere; ailesine, vatanına, milletine hayırlı evlatlar olması dileğinde bulunarak, bebek sevinci yaşayan aileleri kutladı.

 Vali Hasan Karahan’ın hastanedeki ziyaret ve incelemelerine İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, Emniyet Müdürü Uğur Öztürk ve İl Sağlık Müdürü Opr. Dr. Ahmet Bal da katıldı.

 12 uzman, 4 pratisyen hekim ve 188 personelle hizmet veren Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesinin resmi açılışı, 23 Aralık Cuma günü saat 14.00’de Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli tarafından yapılacak.

Yetkililerin verdiği bilgiye göre 15 bin 129,55 m2 arsaya 20 bin 845 m2 kapalı alan olarak inşa edilen Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesind;  42 tek yataklı oda, 51 de çift yataklı oda bulunduğunu belirten yetkililer, hastanede 5 ameliyathane, 10 Sancılı Doğum Lohusa odası, 10 yataklı erişkin yoğun bakım, 24 yeni doğan yoğun bakım yatağı ayrıca acil serviste de 14 acil müdahale, 23 de müşahede yatağı olmak üzere toplam 37 yatak yer alıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

2+2 = ?