logo

reklam
23 Aralık 2016

GİRESUN KADIN DOĞUM VE ÇOCUK HASTALIKLARI HASTANESİ AÇILDI

Giresun geciken hizmetlerden birisine daha kavuştu. 150 Yataklı Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi, sonunda tamamlanarak hizmete açıldı.  Bina, TOKİ tarafından 2011 yılında yapımına başlandı ve 1000 günde, 2014 yılında bitirileceği ihale şartnamesinde belirtildi. Ancak, müteahhitlerin işi bırakması sonucunda ancak bir süre önce tamamlanabildi. 

Hastanenin açılış törenine, protokol olarak sadece AKP'lilerin katıldığı görülürken, Giresun Belediyesi, Başkan Vekili Hayati Tökez tarafından temsil edildi.

Törene, Başbakan Yardımcısı Nurettin Canikli ve Giresun Valisi Karahan, AKP Giresun Milletvekili Cemal Öztürk ve diğer protokol üyeleriyle, Sağlık Bakan Yardımcısı Ahmet Baha Öğütken, Sağlık Bakanlığı AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Dr. Öner Güner, hastane çalışanları ve bir gurup vatandaş katıldı.

Açılış kurdelesinin kesilmesinin ardından hastanenin iç bölümlerini Vali Karahan ile birlikte gezen Başbakan Yardımcısı Canikli, çocuk servisinde yatan hastalarla, yeni doğum yapan hastaları da ziyaret ederek çeşitli hediyeler verdi.

 Başbakan Yardımcısı Canikli ve eşi Hatice Canikli ile Vali Hasan Karahan ve eşi Şule Meral Karahan, yeni doğan bebeklere altın taktı.

Sağlık Bakanlığı ile Giresun Üniversitesi arasında yapılan afiliasyon anlaşması gereğince, Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Eğitim ve Araştırma Hastanesi olarak hizmet verecek bina içerisinde; 42 tek yataklı oda, 51 de çift yataklı oda olmak üzere toplamda 144 yatak, yine hastane içerisinde 5 ameliyathane, 10 Sancılı Doğum Lohusa odası, 10 yataklı erişkin yoğun bakım ve 24 yeni doğan yoğun bakım yatağı, ayrıca acil serviste de 14 acil müdahale, 23 de müşahede yatağı olmak üzere toplam 37 yatak daha yer alıyor.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

1+7 = ?