logo

reklam
03 Aralık 2016

GİRESUN JANDARMASI YEMİN ETTİ

Giresun İl Jandarma Komutanlığı emrinde temel eğitimlerini tamamlayan 365’inci kısa dönem erler için düzenlenen yemin töreni, Bahtiyar Aydın Kışlası Kapalı Spor Salonu’nda gerçekleştirildi.

Törende, 70 kişilik kısa dönem er gurubu hep bir ağızdan Türk Bayrağı ve silah üzerine ellerini koyarak yemin edip, Jandarma Marşı’nı okudu.2016-691-1

Vali Hasan Karahan, törende yaptığı konuşmada, “ Kahraman jandarmamız milletimizin hizmetinde, devletimizin emrinde en zor şartlarda, en ulaşılmaz alanlarda asayişi, terörle mücadeleyi dün olduğu gibi bugünde ve bundan sonrada şerefle sürdüreceklerdir.  Bunda hiçbir şüphemiz yoktur” dedi.

Giresun Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç’ta törende yaptığı konuşmasında “Bu ant vatan ve millet sevgisi vazife namus ve şeref anlamında olup dürüstlüğün emirlere mutlak itaatin ifadesi aynı zamanda kahraman Türk jandarmasına mensup bir asker olduğunuz kabul belgesidir” ifadelerini kullandı.

Törene; Vali Hasan Karahan, Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Hakan Saraç, Belediye Başkanı Kerim Aksu, Cumhuriyet Başsavcısı Ozan Kaya, Adalet Komisyonu Başkanı Mehmet Demir, Vali Yardımcısı Recep Uzal, İl Jandarma Komutanı J. Albay Ali İhsan Ersoy, İl Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, askeri erkan, daire amirleri, davetliler ve asker aileleri katıldı.

Share
#

SENDE YORUM YAZ

8+8 = ?