GiresunUlusal

GİRESUN JANDARMA’DA YEMİN TÖRENİ

Giresun Jandarma Bölge ve Garnizon Komutanlığı’nda eğitimlerini tamamlayarak usta birliğine geçen askerler için yemin töreni yapıldı. Törene Vali Hasam Karahan da katıldı.

Bölge komutanlığında düzenlenen törende konuşan Giresun Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Mustafa Doğru, acemi eğitimlerini tamamlayan askerleri kutladı. 

Türk Silahlı Kuvvetleri’nde yemin töreninin tüm törenlerin içinde en önemlisi ve en kıymetlisi olduğunu ifade eden Doğru,“Türk Silahlı Kuvvetlerinde Yemin törenleri tüm törenlerin içinde en önemlisi ve en kıymetlisidir.  Çünkü bu tören ve bu törende edilen yemin başka hiçbir meslekte olmayan  insanın canını ortaya koyacağı ve koymadığı takdirde karşısına bu yeminin çıkacağı çok önemli bir unsur.” dedi.,2014-1210-3

Tuğgeneral Doğru,”Ettiğiniz bu yemine askerlik sürecince bağlı kalacağınıza, ettiğiniz bu yeminin üzerinize yüklediği yüksek mesuliyetin sürekli  bilincinde olacağınıza inanıyorum. Size komutanlarınızın tevdi edeceği görevleri yerine getirirken bu yeminin ağırlığını sürekli hissedeceğinize inanıyorum. Saygıdeğer aileler, sizler de şimdiye kadar  büyük bir itinayla büyüttüğünüz, rüzgardan esirgediğini bu evlatlarınızı bize teslim ettiniz ve çok kısa bir süre sonra bu evlatlarınız çakı gibi karşınızda. Askerlikte yapacağı görevler askerlik sonrası hayatlarında bir mesuliyet bilinci oluşturmak için olmazsa olmaz şeylerdir” diye konuştu.  2014-1210-1.JPG1028.11.201410

Konuşmaların ardından acemi birliğini tamamlayan askerler Türk Bayrağı önünde yemin ederek usta birliğine geçtiler. Törenin sonunda birliğe ilk teslim olanlar ile eğitimleri başarıyla bitirenlere ödülleri Vali Karahan ve Tuğgeneral Doğru tarafından verildi.

Tören geçişiyle yemin töreni  sona erdi.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir