Giresun

GİRESUN İL GENEL MECLİSİ’NDE GERGİN ANLAR

Osman Öden başkanlığında gerçekleşen Giresun İl Genel Meclisi'nde gergin anlar yaşandı. CHP'li Belediye Meclis üyesi ise Meclis başkanını protesto ederek salondan ayrıldı. 
Tartışma, AK Partili İl Genel Meclisi üyesi Şükrü Kahraman, sözlü olarak otogarın eski petrol ofisi arazine taşınmasını ve otogar arazisine 3 bin kişilik kapalı spor salonu yapılması için meclis araştırma komisyonu kurulmasını önermesiyle başladı.  

Buna karşı çıkan CHP Grup Başkanvekili Ömer Mustafa Yılmaz  ise söz alarak Kapalı spor salonunun TOKİ'ye devredilen SEKA arazisi içerisine yapılacağının açıklandığını söyledi. Yımaz,”Bu araziyi 5 milyon TL'ye alan firmada 68 milyon TL'ye satmıştır. Yine 2,5 milyon TL TMO'dan kira bedeli, 11 milyon TL hurda geliri elde etmiştir. Ticarette böyle bir gelirin adını siz koyun. Özel İdare ise bu işe payende olmuştur. Fakat hiçbir gelir elde etmemiştir. Belediyenin otogar arazisiyle uğraşanlar önce burayı iyi analiz etmelidirler. Söz konusu bu arazi içerisinde de kapalı spor salonu projesi bulunmaktadır" ifadelerini kullandı. 

İl Genel Meclisi Başkanı Osman Öden ise belediyenin kapalı spor salonunun önünü tıkadığını iddia ederek,  “Otogar daha önce yapılması gündeme gelen petrol ofisi dolum tesisi arazisine taşınmalıdır ve otogar arazisi ise kapalı spor salonu için tahsis edilmelidir. Bunu engelleyen önünü tıkayan belediyedir. Kaldı ki bizler hiçbir araziyi peşkeş çekmedik, çektirmeyiz de. SEKA arazisi açık ihaleye çıkmıştır. İsteyen girip ihaleye alırdı. 700 dönüm arazinin satışının metrekare hesabı 97 bin TL'ye gelmiştir. Ayanı şekilde belediyenin sattığı Rus pazarı ise kaça geldiğini siz açıklayın" dedi. 
Öden'in açıklamasının CHP Meclis üyesi Eyüp Çiftçi de söz almak istedi. Ancak Meclis Başkanı polemiğin daha fazla uzamaması adına söz vermeyince CHP'li Meclis üyesi Eyüp Çiftçi ise "protesto ediyorum" diyerek meclis salonundan dışarı çıktı. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir