GiresunManşet ÜstüSiyaset

GİRESUN İL GENEL MECLİSİ TOPLANDI

30 Mart 2014 tarihinde yapılan Mahalli İdareler Seçimleri sonucu oluşan ve  AKP'den 35, CHP'den 4 ve MHP'den 1 üyw olmak üzere seçilen 40 üyeli Giresun İl Genel Meclisi ilk toplantısını gerçekleştirdi.

Yapılan seçimde, Abdullah Mürşit Gürel meclis başkanı olarak seçildi. AKP'li üyelerden Hamit Karaoğlanoğlu birinci, Uğur Eraslan ise ikinci başkan vekili Ömer Bayram ve Resul Özdemir ise katip üye oldular.

CHP sadece başkan ve vekillkler için aday gösterdi ancak sadece kendi üyelerinin oyunu aldılar. 

DSC_5555

Murşit Gürel seçilmesinin ardından yaptığı konuşmada, "30 Mart yerel seçimlerinin ardından halkımızın takdiri ile bu görevlere seçildik ve bugün ilk toplantımızı gerçekleştiriyoruz. İlk gündem maddemiz başkanlık seçimi oldu ve sizlerin desteği ile başkan seçildim. Öncelikle meclis üyelerine çok teşekkür ediyorum. Milletin sandığa yansıyan iradesiyle oluşan demokrasiyi, siyasal katılımı temsil eden bu meclise seçilen tüm arkadaşlarımı ayrı ayrı tebrik ediyor, yeni dönemde çalışmalarında en içten başarı dileklerimi bildiriyorum."dedi.

2014-373-6

 Mecliste, AKP Grup Başkanvekilliği'ni Ziya Köse, CHP Grup Başkanvekilliğini ise Mehmet Yılmaz yapacak.

Seçimin ardından İl Genel Meclis Başkanı Abdullah Mürşit Gürel ile İl Genel Meclis üyeleri Vali Hasan Karahan’ı makamında ziyaret etti.Meclis üyelerini Vali Karahan’a tanıtan Başkan Gürel, Birlik beraberlik içerisinde Giresun’a en iyi hizmeti yapabilmek için çalışacaklarını söyledi.DSC_5553 Ziyaretten duyduğu memnuniyeti belirten Vali Karahan, “Biz İl Özel İdaresi’nin başında atanmış olarak bulunuyoruz. Sizler ise seçilmiş olarak göreve başladınız. Hayırlı olsun diyorum. Hep birlikte çok güzel çalışmalara imza atacağımıza inanıyorum. Ziyaretinizden dolayı memnun olduğumu ifade ederek tüm meclis üyelerine teşekkür ediyorum.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir