Giresun

GİRESUN ‘HAVALANI’NA İLK İNİŞ…

GİRESUN VALİLİĞİ TARAFINDAN YAPTIRILAN PİSTE İLK KEZ HELİKOPTER İNDİ…
Valilik tarafından temin edilen ve İl Özel İdaresince yaptırılıp, Sağlık Müdürlüğü’ne tahsis edilen piste ilk ambulans helikopter indi.
Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinde tedavi görmekte iken Trabzon Ahi Evren Göğüs Kalp Damar Cerrahisi Eğitim ve Araştırma Hastanesine kalp pili takılmak üzere sevk edilen hastanın nakli helikopter ambulans ile gerçekleştirildi.
Acil durumlarda hastanelerimize hasta getirebilecek ve buradan başka sağlık kuruluşlarına hasta nakli yapabilecek olan ambulans helikopter, Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesinin ve halen yapımı devam eden Giresun Kadın Doğum ve Çocuk Hastalıkları Hastanesi ile Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Hastanelerinden oluşan alanın hemen yanına kurulan pistte hizmet verecektir.
İl Sağlık Müdürü Dr. Cengiz Cindemir; “Sağlık hizmetleri yönünden önemli gelişmelere sahip olan İlimize ambulans helikopter pistini de kazandırdık, bu hizmetin kazandırılmasında emeği geçen başta Sayın Valimiz Dursun Ali Şahin’e ve tüm ilgililere teşekkür ediyorum” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir