Giresun

GİRESUN’A BİR DARBE DAHA….

GENEL SEKRETER BEYTULLAH ŞAHİN'İN AÇIKLAMASINDAN;GİRESUN DR. ALİ MENEKŞE GÖĞÜS HASTALIKLARI HASTANESİ'NİN KAPATILIP KAPATILMAYACAĞI İLE İLGİLİ NET BİR KARARIN OLMADIĞI ANLAŞILIYOR

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Dr. Beytullah Şahin, Giresun Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastanesi’nin kapatılması için yürütülen çalışmalar hakkında yazılı açıklamayla bilgi verdi.

Amaçlarının daha kaliteli bir sağlık hizmeti sunmak olduğunu belirten Şahin, “Genel Sekreterliğimiz tarafından birliğimize bağlı hiç bir sağlık tesisi için kapatmak ya da sağlık hizmetinde küçülmeye gitmek gibi bir düşünce yada karar yoktur. İşçi çıkarmak yada azaltmak bugüne kadar olmadığı gibi bundan sonra da söz konusu değildir. Yapılmak istenen daha kaliteli ve ulaşılabilir bir sağlık hizmeti sunmak için tedbir almak dışında bir çalışma değildir” dedi.

Dr. Beytullah Şahin açıklamasında şunları kaydetti: “Birliğimize bağlı 13 sağlık tesisinden biri olan Dr. Ali Menekşe Göğüs Hastalıkları Hastanesinden hizmet alan hastalarımızın, burada var olan göğüs uzmanları dışında yer yer göğüs kalp damar cerrahisi, kardiyoloji, dahiliye ve genel cerrahi uzmanlarına ihtiyaç duydukları için ilin en donanımlı hastanesi olan Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi’ne giderek hizmet aldıkları görülmektedir.
Göğüs hastalıkları nedeniyle hizmete ihtiyacı olan hastalarımızın, sağlık hizmetine daha hızlı ulaşabilmeleri ile hizmet alacakları kurumda ihtiyaç duyulan her branş uzmanının bulunması ve ihtiyaç olacak her türlü müdahalenin anında yapılabileceği bir merkezde sağlık hizmeti alabilmeleri, amacımız olan sağlık insan gücünün il genelinde dengeli dağılımının sağlanması ve bütün paydaşlar arasında işbirliğini gerçekleştirmek suretiyle ilimiz genelinde eşit, kaliteli ve verimli hizmet sunumunun sağlanması açısından önem arz etmektedir. 

Şu an itibariyle Prof. Dr. İlhan Özdemir Devlet Hastanesi bünyesinde bir göğüs hastalıkları uzmanımız mevcut olup bu hastanemize ciddi vakaların geldiği görülmektedir. Hastalarımızdan gelen talep üzerine yukarıda bahsedilen sıkıntıların giderilmesi adına Genel Sekreterlik tarafından çözüme yönelik bir araştırma çalışması yapılmıştır”

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir