AktüelGiresun

GİRESUN GAZETECİLER DERNEĞİ’NDEN VALİ ÜNLÜ’YE ZİYARET

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, dernek yönetimiyle birlikte Giresun Valisi Enver Ünlü’yü makamında ziyaret ederek, başarı dileklerini iletti.
Gazetecilere konuşan Vali Ünlü, öncelikli hedefinin turizm ve tarım olduğunu ifade ederek, bu yolla Giresun’un cazibe merkezi olacağını ve kalkınıp gelişeceğini, bu yönde projeler hazırlayacaklarını belirtti.
VALİ ENVER ÜNLÜ: “TURİZMİN ALTYAPISINI GÜÇLENDİRMELİYİZ”
Giresun Gazeteciler Derneği’nin ziyaretinde, Vali Ünlü’ye Giresun basın ve yayın kuruluşlarıyla ilgili bilgi vererek konuşmasına başlayan Bayram “ilimiz yerel basını köklü bir geçmişe sahip. Çok önemli değerler buradan yetişmiş. Bu gelenk sürüyor. Çok etkili, güçlü bir medyamız var. Halen il merkezimizde 7, 2 de ilçemizde olmak üzere 9 günlük gazete yayımlanıyor. haftalık gazete ve dergilerimiz, radyolarıımız var. Derneğimizin aktif görev yapan 80’i aşkın üyesi var” dedi.
Giresun Valisi Enver Ünlü ise, ziyaaretten duyduğu memnuniyeti dile getirerek, Bayram ve gazetecilere teşekkür etti. Ünlü, konuşmasında, basın-yayın kuruluşlarıyla, gazetecilerle birlikte Giresun’u daha üst seviyeye çıkarmak için çalışmalar yapacaklarını ifade etti. Giresun’un turizm ve tarımsal üretim yoluyla cazibe merkezi olacağını söyleyen Vali, bu yönde projeler hazırlayacaklarını belirterek” pandemi süreci Türkiye ve dünyadan turizm anlayışlarını ve tercihleri değiştirdi. Artık oteller yerine doğaya dönük bir turizm hareketi başlayacak. Giresun bu anlamda çok zengin. Yaylalarıyla, adası, kalesiyle, Zeytinlik evleri ve vejeteryan mutfağıyla turizm açısından şansı çok, geleceği parlak. İnanç ve kültür turizmini de buna katmalıyız. Ama bunlar için altyyapı imkanlarını geliştirmeliyiz” şeklinde ifadelerde bulundu.
Gazetetcilerle sohbet ve Giresunla ilgili değerlendirmelerle süren ziyaret günün anısına çekilen fotoğrafla sona erdi.
Giresun Gazeteciler Derneği’nin Vali Enver Ünlü’yü ziyaretine Başkan Bekir Bayram ve yönetim kurulu üyeleri; Namık Baltaoğlu, İsmet Küçükbayrak, Ayhan Türksever, Kamil İşcan ile Ufuk Kekül ve Ahmet Bilge, Cavit Özdemir de yer aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir