Giresun

GİRESUN GAZETECİLER DERNEĞİ BAŞKANI BEKİR BAYRAM’DAN ÇAĞRI

Giresun Gazeteciler Derneği Başkanı Bekir Bayram, “10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü” dolayısıyla bir mesaj yayımladı.  “Basın ve gazetecilik haber vermenin haber duyurmanın ötesinde toplumsal bilincin oluşmasında günlük hayatın vazgeçilmezidir” diyen Bayram, açıklamasında; yerel basının desteklenmesini istedi ve  basın özgürlüğüne vurgu yaptı. 

Bekir Bayram, açıklamasında şu değerlendirmeleri yaptı: “Gazetecilik özveri isteyen bir meslektir. Gazetecilik mesleği zor ve aynı zamanda en fazla  hareketlilik gerektiren mesleklerdendir. Olmazsa olmazımız basın özgürlüğünün güçlendirilmesi ve korunmasıdır. Gazetecilerin halkı bilgilendirme, haberdar etme gibi önemli görevlerinin yanı sıra toplumu yönlendirme, kamuoyu oluşturma gibi fonksiyonlara da sahiptir” 
Bayram, şöyle devam etti: “Basınımızın bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da Giresun’un hak ettiği yere ulaşmasına önemli katkılar sağlamaktadır. Gazetecilik mesleği toplumu doğru bilgilendirme, sorumluluk ve davranış oluşturma bakımından etkin ve etkili bir meslektir. Basın milletimizin ortak sesidir. Esas olan gazetecilerimizin gördüklerini, düşündüklerini, bildiklerini samimiyetle yazmalarıdır. Doğru haber verme, tarafsız, özel hayata saygı, basın ve basın çalışanları için yol gösterici değerler olmalıdır. Bu yaklaşımın halkımızın basınımıza güvenini sürekli kılacağı gibi, basınımızın itibarını da daha yukarılara taşıyacağı muhakkaktır.
Kamu yararını gözeterek vatandaşların yalnızca gerçeği öğrenmesine çalışan ve bu işi yaparken gazetecilik mesleğinin gerektirdiği ilkelere uyan bir habercilik anlayışı, toplumsal bilincin ve demokrasinin gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır. Kamuoyunun en önemli parçalarından birisi olan medya kuruluşlarımızın sorumluluklarının bilincinde olmalarıdır. Giresun’un her alanda gelişmesine ve kalkınmasına, katkı sağlayan yerel basının desteklenmesini bekliyoruz.
Değerli basın çalışanlarının 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü’nü en kalbi duygularımla kutlarım.”

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir