logo

reklam

GİRESUN FİLM GÜNLERİ BAŞLADI

Giresun Belediyesi’nin ev sahipliğinde başlayan 7. AB İnsan Hakları Film Günleri  başladı.  Festivalin ilk film gösterimlerine kalabalık bir izleyici topluluğu ile bilrikte Belediye Başkanı Kerim Aksu,da katıldı.  

Giresun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Cevdet Coşkun’la birlikte “Nazlıcan Serin Yayla Çiçeği” isimli Türk yapımı filmi izleyen Aksu, film sonunda katkıda bulananlara teşekkür plaketi takdim etti. Belediye Başkanı Kerim Aksu, geçen yıl 6 ilde, bu yıl 4 ilde yapılan film günlerinin en başarılı ili Giresun olduğunu hatırlatarak, “Giresun bu organizasyona ikinci defa ev sahipliği yapıyor.  AB Türkiye Delegasyonu bizi ikinci defa tercih etti. Bunun nedeni bu salonu dolduran sizlersiniz. Buradan bir kez daha söylüyorum, biz barış istiyoruz. Barış kenti Giresun’dan dünya ya barış mesajları gönderiyorum. Kötü halk yoktur, kötü siyasetçiler vardır. Dünya da şiddetten beslenen kötü siyasetçiler var"dedi 

Bugün etkinlikte, Evim Güzel Evim,Düğün,  Nazlıcan Serin Yayla Çiçeği, A’dan B’ye Tekerlekli Kayak,Daha isimli filmler izlendi.

Film günleri 12 Aralık'fa sona erecek. 

 

Share
#

SENDE YORUM YAZ

3+7 = ?