AktüelUlusal

GİRESUN FEDERASYONU’NDAN YETİMLERE GİYSİ

Giresun Federasyonu tarafından yetim çocuklara yardım amacıyla toplanan giysilerin dağıtımı yapıldı. Geçen yıl 500 çocuğu giydiren federasyon, bu yıl, 500 yetimi giydirme hedefini aşarak 700 yetim ve yoksula giyim yardımı yapılmasını sağladı.  

Bunun için düzenlenen törene Giresun Valisi Hasan Karahan'ın da katıldı.  

 Federasyon Başkanı Hasan Turan, çağrılarına karşılık veren hayırseverlere ve organizasyonu yapan Deniz Yıldızı Derneği başkan ve yöneticilerine teşekkür etti.2014-792-1.JPG3326.07.201433

Giresun Federasyonu Başkanı Hasan Turan törende yaptığı konuşmada, “; müslümanların hayırla yarıştığı bu mübarek ayda Giresunumuzun muhtaç çocuklarına yalnız olmadıklarını gösterdik. Bu çocuklar bizim geleceğimiz, onlara sahip çıktığımız oranda geleceğimize güvenle bakabiliriz. Allah kimseyi yardıma muhtaç etmesin ama bu da bizim bir gerçeğimiz, bunu yok sayamayız. Yardımlarımız her yıl daha fazla yetim ve yoksula ulaşarak devam edecektir” dedi. Federasyonun sosyal içerikli hizmetlerine de değinen Turan; “Beş yıldır yurt içi ve yurt dışı birçok faaliyete imza attık, Giresun insanının yürüyen vicdanı olduk, Pakistan’da Giresun Mahallesi kurduk, yerel değerlerimizi koruyarak ulusal ve uluslararası organizasyonlarda Giresun varlığından söz ettiriyoruz” diye sürdürdüğü konuşmasını şöyle tamamladı; “ Asıl olanın bir elin verdiğini öbür elin bilmemesidir, bunu biliyoruz ama bu yardımların törensel boyutuyla, bağışın yerine ulaşıp ulaşmadığının görünür olması ve hayırseverlerimize de teşvik olması amaçlanmaktadır. Bunun verimini de bu sene 700 çocuğa ulaşarak gördük”dedi.

Giresun Valisi Hasan Karahan da konuşmasına Giresun Federasyonu’na teşekkür ederek başladı; “ Ramazan sevincini çocukların sevinciyle birleştirdik, onlara bayram öncesi yaşattığımız bu sevinç bizleri de mutlu etmiştir”dedi. Federasyonun çalışmalarına da değinen Karahan; Giresun dışında ciddi bir Giresun potansiyeli var, bunu harekete geçiren Giresun Federasyonu başkanına ve yönetimine teşekkür ederim” dedi.

Törenin ardından, fakir ve yoksullara dağıtılmak üzere ayakkabı fabrikası sahibi bir iş adamının Giresun Federasyonu'na teslim ettiği 500 çift ayakkabı da  ihtiyaç sahiplerine dağıtılmak üzere teslim edildi..

 

Törene ayrıca; Giresun Emniyet Müdürü Uğur Öztürk, Giresun Müftüsü Muhittin Oral, İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İbrahim Balcıoğlu, Giresun Federasyonu Başkan Yardımcısı Faruk Aydın(Esenler Belediyesi Başkan Yardımcısı), Giresun Federasyonu Yönetim Kurulu üyelerinden Mehmet Kuğu, Coşkun Çalık, Abdullah Akgün, Engin Yıldırım, yetim ve yoksul çocuklar ve yakınları da katıldı.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir