Giresun

GİRESUN EMNİYETTE…MÜDÜR AKTAŞ’TAN ‘SUÇ’ DEĞERLENDİRMESİ

HABER:UFUK KEKÜL

Giresun İl Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, 10 Ocak Çalışan Gazeteciler Günü nedeniyle Giresun Gazeteciler Derneği’ni ziyaret etti. Dernek lokalinde Başkan Bekir Bayram’a bir buket sunan Aktaş, yöneticiler ve gazetecilerin gününü kutladı. Gazetecilik mesleğinin önemine dikkat çeken Müdür Aktaş, gazetecilerin mesleğini sürdürmelerinde her türlü katkıyı sunduklarını ifade ederek, “aslında mesleklerimizin birbiriyle ilişkileri var, aynı alandayız” diye konuştu.
GİRESUN’DA HANGİ SUÇ TÜRÜ İLK SIRADA?
Daha sonra gazetecilerin ilin asayiş ve güvenliğine ilişkin sorularına yanıt veren Müdür Aktaş, “kasten yaralama ve alkole bağlı suçlar ilk sırada, %75 civarında…Hırsızlıklar konusunda çok ciddi ürkütücü rakamlarımız yok. Halkı aydınlatmada Türkiye 11’incisiyiz. Genel müdürlüğün endeksinde başarımız görünüyor. Organize suçlar ve uyuşturucu konularında 2019 8 kiloya yakın uyuşturucu madde yakaladık. Bunlar içinde 6 bin civarında Bonzai ve uyuşturucu hap var. Giresun Karadeniz’in ara ili. En doğu veya en batıda değiliz. İstihbaratın çok iyi çalışması gerekiyor. Yoksa yakalamanız mümkün değil. Bu konuda çok başarılıyız. Hatta 31 kilo eroin yakaladık. İran üzerinden geliyordu” dedi.

GİRESUN EMNİYETTE…MÜDÜR AKTAŞ'TAN 'SUÇ' DEĞERLENDİRMESİ
“GİRESUN GÜVENLİ BİR ŞEHİR”

Genel olarak Türkiye ortalamasına baktığımızda Giresun güvenli bir şehir değerlendirmesi yapan Emniyet Müdürü Fahri Aktaş, cadde ve sokaklarda sürekli halkla beraber olduğunu belirterek “huzurlu bir şehirde yaşıyoruz, inşallah daha huzurlu hale getirmek için canla başla çalışacağız. Vatandaşımız bizim gururumuz” diye konuştu.
Bulancak’ta polis sayısının 62’den 110’a çıkarıldığını söyleyen Aktaş, “çarşı, mahalle bekçilerinden suçu önlemede çok iyi geri dönüşler aldık. 110 tanesi görevde, 40 tanesi de haftaya başlayacak. Onlara verdiğimiz güzergahlarda akşam 09.00’dan sabah 05.00’e kadar görev yapıyorlar. Vatandaş daha güven hissediyor” dedi.

GİRESUN EMNİYETTE…MÜDÜR AKTAŞ'TAN 'SUÇ' DEĞERLENDİRMESİ
Emniyet Müdürü Fahri Aktaş’ın ziyareti gazetecilerle günün anısına fotoğraf çektirmekle sona erdi.
Etiketler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir